LE: Duńczycy bez szans. Polacy z pierwszym zwycięstwem!

4 lip 2015, 17:23

Podopieczni Andrzeja Kowala rozpoczęli dziś zmagania w siatkarskiej Lidze Europejskiej. “Biało-czerwoni” w pierwszym grupowym spotkaniu pewnie pokonali Danię, 3:0!

Nasi zawodnicy rozpoczęli zawody w bardzo podobnym składzie do spotkań w Igrzyskach Europejskich. Wyjątkiem był brak Konarskiego i Szalpuka, których zastępili Buchowski i Jan Nowakowski.

Każdy z setów bez większych problemów padł łupem Polaków. Pierwsza odsłona została wygrana przez naszych siatkarzy 25:22 choć prowadziliśmy już 24:17! Druga partia to kontynuacja dobrej gry podopiecznych Kowala i zwycięstwo do 21. W tym secie z kolei to Duńczycy stracili kilka punktów z rzędu w końcówce, gdyż od stanu 21:21 “Biało-czerwoni” nie oddali nawet jednej piłki! Trzeci set to potwierdzenie dominacji Polaków. Zastępcy zawodników z kadry A prowadzili zdecydowanie od początku do końca i wygrali seta 25:14, a cały mecz 3:0!

Drugi mecz między tymi drużynami już jutro o godzinie 16.