LE: Horror z happy endem! Polacy lepsi od Austriaków!

11 lip 2015, 23:27

Polacy pozostawili w pokonanym polu Austriaków w ramach Ligi Europejskiej. Nasi reprezentanci wygrali 3:2.

Polacy mecz z Austrią rozpoczęli bardzo dobrze. Starali się utrzymać koncentrację przez cały czas. Pierwszego seta nasi zawodnicy wygrali 25:22.

W drugiej partii spotkania “nasi” musieli uznać wyższość rywali. Już od początku Austriacy prowadzili kilkoma punktami i nie pozwolili, aby Polacy mogli im zagrozić. Ostatecznie Polska przegrała 15:25.

Siatkarze z Austrii grali coraz lepiej. W III secie również byli lepsi od Polaków. Zwyciężyli 26:28.

Czwartą część spotkania zawodnicy Andrzeja Kowala musieli wygrać, aby jeszcze mieć szansę na zwycięstwo. Zachowali koncentrację w najważniejszym momencie i przełamali podopiecznych Michaela Warma i wygrali 25:18.

W tie-breaku siatkarze pod wodzą Andrzeja Kowala spisywali się ciut lepiej od rywali. Od początku starali się nie tracić kontaktu z Austriakami. Pierwszy punkt zdobył Clemens Unterberger. Potem wyraźnie lepiej prezentowali się nasi zawodnicy. Ostatecznie triumfowali w  tie-breaku 15:12 oraz całym meczu 3:2.