Strona główna Siatkówka Reprezentacja LE K: Gruzja bez szans w starciu z Polkami!

LE K: Gruzja bez szans w starciu z Polkami!

0

Trwają rozgrywki Ligi Europejskiej kobiet. Dzisiaj Polki rozegrały swoje piąte spotkanie, tym razem z ekipą Gruzji. “Biało-czerwone” nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywalek 3:0.

Polski siatkarki były zdecydowanie lepsze od Gruzinek, zarówno w przyjęciu jak i ataku. Zapisały na swoim koncie 74 proc. przyjęcia dokładnego i 58 proc. dokładnego, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Popełniły sporo niewymuszonych błędów, na szczęście jednak nie miało to wpływu na wynik spotkania. Zdecydowaną liderką naszej drużyny była Kamila Ganszczyk, która zdobyła 16 punktów, w tym aż 9 blokiem.

Po pięciu rozegranych spotkaniach z dorobkiem 7 punktów Polki zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli. Już jutro czeka ich kolejny starcie z reprezentacją Gruzji.

Gruzja – Polska 0:3 (22:25, 19:25, 22:25)

Gruzja: Gaprindaszwili (5), Kipszidze (1), Tvauri (8), Sturua (7), Kalandadze (11), Czauczidze (8), Sanadze (libero) oraz Markaraszwili, Czelidze (3), Kakadze, Zadimenczenko
Polska: Gańszczyk (16), Wawrzyniak (5), Twardowska (10), Bociek (11), Bałdyga (4), Moskwa (1), Borek (libero) oraz Różański, Pacak (9), Bimkiewicz (3)

Komentarze