LE: Po ciężkim boju reprezentantki Polski znowu uległy Turczynkom!

23 sie 2015, 20:22

Drugie starcie pomiędzy reprezentacją Polski i Turcji zapowiadało się bardzo emocjonująco. Kibice nie tracili wiary w nasze reprezentantki. Pierwsze dwa sety pokazały, że Polki potrafią nawiązać wyrównaną walkę z tak dobrze grającymi przeciwniczkami, niestety w późniejszej części spotkania uległy zmęczeniu i nerwom. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem reprezentacji Turcji 1:3.

Pierwsza partia, mimo iż ostatecznie przez Polki przegrana, pokazała wyrównaną stosunkowo walkę między obydwoma zespołami, które pokazały na boisku dobrą siatkówkę. Niestety, w końcówce zabrakło siły i sportowego szczęścia i ze zwycięstwa w inauguracyjnej partii cieszyły się Turczynki (21:25).

Drugiego seta reprezentantki Polski zaczęły wprost znakomicie. Szybko wyrobiły sobie bezpieczną przewagę nad przeciwniczkami i mimo późniejszej wyrównanej walki i wyrównania wyniku, doprowadziły do zakończenia partii zwycięstwem (25:23).

Trzecia i czwarta partia niestety nie wyglądały dla naszego zespołu już zbyt kolorowo. Polki zaczęły popełniać mnóstwo niepotrzebnych błędów. Dodatkowo we znaki dało się zmęczenie po ciężkim boju w drugim secie. Reprezentantki Turcji napędzane każdą kolejną udaną akcją szybko doprowadziły do zakończenia trzeciej partii (12:25), a w czwartym secie dopisały “kropkę nad i” pokonując Polki (14:25) i wygrywając cały mecz.

Polska – Turcja 1:3 (21:25, 25:23, 12:25, 14:25)