Legalni bukmacherzy w Polsce. Sprawdź pełną listę

Wybierając serwis do gry na zakładach przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, by obstawiać u zaufanego źródła. Do takich z pewnością należą legalni bukmacherzy, których w Polsce nie brakuje. Które portale mogą być określane tym mianem? Jakie wymagania muszą spełniać? Legalnych bukmacherów w Polsce jest wielu, a redakcja portalu Polski-Sport postanowiła wziąć ten temat na tapet!

Kto może być określany mianem legalnego bukmachera w Polsce?

Legalnym bukmacherem w Polsce może zostać każda firma, która wyśle stosowne pismo do Ministerstwa Finansów. Jeśli zostanie ono rozpatrzone pozytywnie, wówczas dana firma będzie umieszczona na oficjalnej liście, którą można znaleźć na portalu rządowym. Ministerstwo Finansów może wydać dwa rodzaje zezwolenia – na prowadzenie działalności opartej o oferowanie bukmacherskich zakładów wzajemnych stacjonarnie i/lub internetowo. Oczywiście, nie każdy może zostać legalnym bukmacherem. W Polsce aktualnie funkcjonują 23 firmy, które są wpisane na listę Ministerstwa Finansów.

Każdy podmiot, który ubiega się o licencję musi posiadać firmę, która jest zarejestrowana na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. W przypadku firm międzynarodowych, Ministerstwo Finansów nie wymaga by siedziba spółki mieściła się na terenie RP, lecz wówczas dany podmiot jest zobligowany do uruchomienia oddziału w Polsce lub określenia swojego przedstawiciela działającego na terenie kraju.

Oczywiście, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z “w pełni polską firmą” czy spółką, która działa na arenie międzynarodowej, w każdym z tych przypadków dany podmiot ma również obowiązek płacenia podatku od prowadzenia działalności bukmacherskiej na terenie RP.

Należy jednocześnie pamiętać, że nawet jeśli firma o działalności międzynarodowej prowadzi zakłady bukmacherskie w Polsce, nie może udostępniać graczom możliwości skorzystania z kasyna online. W przypadku chęci gry w kasynie internetowym w Polsce jest tylko jedna legalna opcja. To serwis Total Casino, którego właścicielem jest Totalizator Sportowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera?

 Mimo, że dla wielu graczy decydującym czynnikiem o wyborze jednego z bukmacherów jest oferta czy też proponowany bonusowy pakiet powitalny, nie powinno być to pierwszą rzeczą, którą bierzemy pod uwagę. Najważniejszą kwestią do rozważenia powinna być ta związana z bezpieczną gry u legalnego bukmachera. Przed dołączeniem do wybranego przez siebie portalu z bukmacherskimi zakładami internetowymi powinniśmy sprawdzić czy firma zapewnia bezproblemowy, a także bezpieczny transfer środków, a także czy w prawidłowy sposób weryfikuje swoich graczy.

Nie bez powodu o tym wspominamy – w końcu w przypadku konieczności weryfikacji danych gracza, każdy z użytkowników jest zobligowany do potwierdzenia swojej tożsamości przez przesłanie skanu dowodu osobistego lub zalogowanie się na swoje konto bankowe.

Legalni bukmacherzy w Polsce mają również w obowiązku chronić dane swoich użytkowników. Jest to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących działalności legalnych zakładów bukmacherskich na terenie RP.

Gra u nielegalnego bukmachera? Nie warto!

Wiele osób zastanawia się również czy warto grać u nielegalnych bukmacherów. Cóż, odpowiedź jest oczywista: nie warto. Jak najbardziej, wielu operatorów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich na terenie RP, kusi graczy atrakcyjnymi promocjami, wysokimi kursami czy większymi wygranymi związanymi z korzystniejszymi przepisami podatkowymi. Należy jednak pamiętać, że gra u nielegalnego bukmachera w Polsce wiązać się może z konsekwencjami prawnymi. Warto więc zadać sobie pytanie – czy gra u nielegalnego bukmachera ma sens? Odpowiedź już znacie.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce – lista

Tak jak wspomnieliśmy, aktualnie jest aż 23 legalnych bukmacherów w Polsce. Sądzimy, że to wystarczająca liczba, by każdy z użytkowników znalazł “coś” dla siebie, jeśli chodzi o miejsce do obstawiania. Warto też dodać, że – z pewnością – lista legalnych bukmacherów w Polsce będzie jeszcze dłuższa. By być z nią na bieżąco wystarczy regularnie odwiedzać nasz portal (artykuł, który aktualnie czytasz jest cały czas aktualizowany) lub sprawdzać rządową stronę GOV, gdzie legalni bukmacherzy są wymienieni – i to wraz ze wszystkimi potrzebnymi danymi.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce aktualnie oferują, między innymi, STS, Fortuna, LVBet, Betfan czy GO Bet. Na liście legalnych bukmacherów internetowych znajdziemy również Superbet czy Forbet. W tym momencie, w rządowym zestawieniu legalnych firm bukmacherskich, znajdziecie także firmy, które posiadają już licencję na zakłady w Polsce, jednak nie uruchomiły jeszcze swoich serwisów. W tym gronie są takie portale jak BetWay czy EliteBet.

Poniżej znajdziecie pełną listę legalnych bukmacherów w Polsce (2022).

 1. STS
 2. Fortuna
 3. LVBet
 4. BetFan
 5. ETOTO
 6. ForBet
 7. Superbet
 8. Betcris
 9. Betclic
 10. Fuksiarz
 11. Totalbet
 12. BestBet
 13. Traf
 14. PZBuk
 15. BetX
 16. Betters
 17. Noblebet
 18. GOBet
 19. eWinner
 20. Totolotek
 21. BetWay (jeszcze nie jest online)
 22. Elitebet (jeszcze nie jest online)
 23. FunBets (jeszcze nie jest online)

Bonusy u legalnych bukmacherów online w Polsce

Jak możecie zauważyć powyżej, lista legalnych firm bukmacherskich w Polsce jest dość długa i tak jak już wspomnieliśmy – z pewnością będzie jeszcze dłuższa. W jednym z poprzednich fragmentów tego artykułu wymieniliśmy kluczowe czynniki związane z wyborem legalnego bukmachera. Wśród tych, na które zwracają uwagę gracze są – co oczywiste i o czym również wspomnieliśmy – bonusy na start.

W czołówce portali oferujących atrakcyjne promocje powitalne są najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce, czyli Fortuna, STS oraz LVBet. To firmy z wieloletnim doświadczeniem, którym setki tysięcy użytkowników. Jednocześnie nie spoczywają one na laurach i oferują nowym graczom atrakcyjne promocje na start, ale i co równie ważne – nie zapominają o swoich stałych klientach, którzy także mogą liczyć na dodatkowe bonusy na grę.

Promocje u legalnych bukmacherów najczęściej opierają się o wspomnianą już premię powitalną. Bardzo często dotyczy ona pierwszego złożonego depozytu. W ramach promocji możecie spotkać się z podwojeniem zdeponowanej kwoty czy tzw. zakładem bez ryzyka. Zasada działania drugiego z bonusów polega na tym, że w przypadku niepowodzenia Waszego pierwszego, postawionego kuponu na wybranej, legalnej stronie bukmacherskiej dostajecie zwrot gotówki w postaci określonej kwoty premiowej. Oczywiście, niektóre legalne firmy bukmacherskie w Polsce proponują nowym graczom bonusy za samą rejestrację, czyli tzw. promocje bez depozytu.

Tak jak napisaliśmy, stali bywalcy danego portalu bukmacherskiego również nie pozostają bez bonusów. Ta grupa użytkowników może liczyć na dostęp do wielu ofert ograniczonych czasowo, które często pojawiają się w przypadku “dużych” imprez sportowych czy wydarzeń związanych ze światem rozrywki czy polityki.

Którego legalnego bukmachera wybrać? Podsumowanie

Zdajemy sobie sprawę, że wybór legalnych zakładów bukmacherskich przez Internet w Polsce nie należy do najłatwiejszych – szczególnie, że jest naprawdę wiele miejsc do obstawiania. Niezależnie jednak od dokonanego wyboru, pamiętajcie o czynnikach, na które warto zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego dla Was serwisu. Jednocześnie należy przypomnieć, że legalni bukmacherzy w Polsce to jedyny słuszny wybór jeśli chcecie grać na zakładach i mieszkacie na terenie RP. Gra u nielegalnego operatora wiąże się z dużym ryzykiem – nie tylko finansowym. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że u legalnych polskich bukmacherów online Wasze dane i środki są chronione – a to przecież jest najważniejsze.

Obstawianie meczów online. Jak robić to świadomie?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA