Strona główna Siatkówka PlusLiga Legenda polskiej siatkówki zostaje w Politechnice!

Legenda polskiej siatkówki zostaje w Politechnice!

0

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani warszawskiej Politechniki! Legenda polskiej siatkówki, Paweł Zagumny zostaje w akademickim klubie na kolejny sezon.

– Rozgrywający to mózg zespołu, właśnie od niego rozpoczęliśmy więc budowę składu na sezon 2016/2017 – powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej SA. – Bardzo chcieliśmy zatrzymać Pawła Zagumnego. Dziś możemy ogłosić, że nam się to udało. Paweł zostaje w Warszawie – ogłosiła z dumą.

– Jesteśmy zadowoleni z postawy Pawła w zakończonych niedawno ligowych rozgrywkach. Był nie tylko rozgrywającym, ale i kapitanem oraz dobrym duchem zespołu – stwierdziła prezes Dolecka. – Jestem pewna, że w sezonie 2016/2017 Paweł Zagumny znów będzie błyszczał. Przecież on jest jak wino – im starszy, tym lepszy – uśmiechnęła się.

Paweł Zagumny trafił do Politechniki zaraz po sezonie 2014/2015. Warto jednak pamiętać, że popularny “Guma” swoją zawodową karierę zaczynał właśnie w Warszawie i to w AZS-ie! Później jego pozycja na światowych parkietach była już niepodważalna o czym mogą świadczyć kluby w jakich występował. ZAKSA Kędzierzyn Koźle czy Panathinaikos Ateny w czasach swojej świetności to tylko niektóre przykłady. 39-latek ma w swoim dorobku również 427(!) meczów w narodowych barwach zdobywając w tym czasie m.in. srebrny i złoty medal mistrzostw świata, złoto mistrzostw Europy i Ligi Światowej!

Źródło: AZS Politechnika Warszawska/Własne

Komentarze