Legia Warszawa ograła Śląsk w Orbicie! Świetny pojedynek Trice’a z Rahkmanem

20 maj 2022, 08:32

Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław w drugim meczu finału Energa Basket Ligi. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wyrównali stan rywalizacji. Cóż za show zaprezentowali nam Travis Trice i Muhammad-Ali Abdur-Rahkman. Bajka!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław

Gospodarze świetnie zainaugurowali drugą potyczkę o tytuł mistrzów Polski w koszykówce. Śląsk uskutecznił ucieczkę 15-2 i wygrał pierwszą kwartę, nie wypuszczając rywali poza dziesięć punktów (21:10). W drugiej partii spotkania przyjezdni wykazali więcej animuszu. Wkrótce tracili zaledwie pięć “oczek”. Wtedy miejscowi bardziej zaangażowali się w grę, po czym odskoczyli przeciwnikom na jedenaście punktów. Do przerwy wynik brzmiał 41:38 na korzyść wrocławian.

Podczas trzeciej kwarty oglądaliśmy zupełnie odmienioną drużynę “Zielonych Kanonierów”. Koszykarze Wojciecha Kamińskiego szybko objęli prowadzenie, a pod koniec tej części meczu było nawet 68:56 dla Legii. W finałowej ćwiartce ponownie do głosu doszedł zespół trenera Andreja Urlepa, lecz ostatecznie sukces odniosła ekipa z Warszawy.

Fantastyczna seria przenosi się do Warszawy

W drużynie Śląska ponownie kapitalnie spisywał się Travis Trice, który zdobył 31 punktów, zanotował 8 asyst i zebrał z tablic 3 piłki. MVP sezonu zasadniczego PLK trafił 10 z 20 prób z pola (4/7 za trzy plus 7/8 wykorzystanych rzutów wolnych). Bohaterem Legii został Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, autor 27 “oczek” (10/15 z gry, 3/6 za trzy, 4/4 z linii osobistych).

Trzeci mecz finałowej rywalizacji Energa Basket Ligi pomiędzy Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław odbędzie się w niedzielę 22 maja. Początek zaplanowano na godzinę 20:40.