ME w lekkoatletyce: Angelika Cichocka ze złotem! Sensacja w Amsterdamie!

Aktualizacja: 10 lip 2016, 19:23
10 lip 2016, 18:00

Angelika Cichocka po fantastycznym finiszu zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 1500 m w Amsterdamie! Polka była wymieniana w gronie faworytek do medalu, jednak złoto w jej wykonaniu jest niemałą niespodzianką!

Większość biegu rozgrywana była wręcz w ślimaczym tempie, gdyż żadna z biegaczek nie paliła się do objęcia prowadzenia. Zarówno Cichocka, jak i Sofia Ennaoui czaiły się z tyłu stawki i wraz z liderką tabel Sifan Hassan kontrolowały przebieg rywalizacji z tyłu.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim okrążeniu, kiedy pochodząca z Etiopii Hassan wyskoczyła na prowadzenie. Na ostatniej prostej nie w wytrzymała jednak znakomitego finiszu pochodzącej z Mściszewic biegaczki, przecinającej kreskę mety z czasem… 4:33.00. Warto wspomnieć, że rekord życiowy Polki jest prawie 30 sekund lepszy!

Srebro w finale na 1500 m wywalczyła wspomaniana już Holenderka Hassan, a brąz Irlandka Ciara Mageean.

Druga z reprezentantek Polski Sofia Ennaoui finiszowała dopiero 7.

To już szósty medal reprezentacji Polski na tegorocznych ME i drugi dzisiaj. W biegu na 400 metrów przez płotki srebro wywalczyła Joanna Linkiewicz.