Strona główna Lekkoatletyka ME w lekkoatletyce: Dublet Polaków na 800m! Fantastyczny dzień w Amsterdamie!

ME w lekkoatletyce: Dublet Polaków na 800m! Fantastyczny dzień w Amsterdamie!

0
Foto: iaaf.org

Kolejne złoto i srebro wywalczyli polscy lekkoatleci w biegu na 800 metrów lekkoatletycznych ME w Amsterdamie! Tytuł mistrza Starego Kontynentu sprzed dwóch lat obrobił Adam Kszczot. Srebro wywalczył Marcin Lewandowski!

Polacy od początku aktywnie uczestniczyli w rywalizacji, gdyż w przeciwieństwie do poprzednich biegów nie zajmowali ostatnich miejsc w grupie. Lewandowski od startu biegł tuż za reprezentantem gospodarzy Thijmenem Kupersem i nie zważał na biegnących z tyłu rywali.

Fantastycznym długim finiszem po raz kolejny popisał się jednak Adam Kszczot, który atakował na ostatnim łuku i pewnie pobiegł po złoty medal, finiszując w czasie 1:45.18. Walkę do samego końca o srebro toczył Lewandowski, który o czubek nosa okazał się lepszy od reprezentanta Wielkiej Brytanii Elliota Gillesa. Obaj osiągnęli ten sam czas 1:45.54.

Polacy notują fenomenalne wyniki podczas ostatniego dnia lekkoatletycznych ME. Złote medale oprócz Kszczota wywalczyli dziś także Paweł Fajdek oraz Angelika Cichocka. Srebra powędrowały do Michała Haratyka oraz Joanny Linkiewicz, a brąz do Wojciecha Nowickiego!

Komentarze