ME w lekkoatletyce: Męska sztafeta zwieńczyła fenomenalny dzień! Klasyka – jest medal!

10 lip 2016, 19:25

Męska sztafeta 4×400 m w fantastycznym stylu wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie! Złoto wywalczyli Belgowie, a brąz Brytyjczycy! Biało-czerwoni wygrali także klasyfikację medalową czempionatu w Amsterdamie!

Biegnący w składzie: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko, Polacy od startu trzymali się w czubie głównej grupy. Przez większość dystansu tempo nadawali Brytyjczycy, którzy w pewnym momencie uzyskali nawet kilkanaście metrów przewagi.

Cała klasyfikacja wywróciła się jednak na ostatnim okrążeniu, a dokładniej – na prostej finiszowej. Znakomicie biegnący Omelko wydawał się wyprzedzać i pędzić po złoto, jednak finalnie poległ w starciu z reprezentantem Belgii Kevinem Borlee. Belgowie i Polacy na mecie uzyskali ostatecznie czasy: 3:01.10 i 3:01.18. Mocnego tempa nie wytrzymał Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith, który finalnie przeciął metę jako trzeci z czasem 3:01.44.

Polacy zakończyli w niedzielę fantastyczne mistrzostwa, w których wygrali klasyfikację medalową z dorobkiem 6 złotych medali, 5 srebrnych i 1 brązowego!

żródło: european-athletics.org

WSZYSTKIE INFORMACJE O STARTACH BIAŁO-CZERWONYCH ZNAJDZIECIE TUTAJ.