Strona główna Lekkoatletyka ME w lekkoatletyce: Robert Sobera mistrzem Europy! Tragedia Lavillenie!

ME w lekkoatletyce: Robert Sobera mistrzem Europy! Tragedia Lavillenie!

0

Robert Sobera skokiem na wysokość 5,60 m został mistrzem Europy w skoku o tyczce! Dramat przeżył Francuz Renaud Laviellenie, który strącił trzykrotnie poprzeczkę na wysokości 5,75 m!

Sobera bez żadnych problemów atakował wysokości 5,30 m, 5,50 m oraz 5,60 m. Każdą zaliczał za pierwszym podejściem i długo prowadził w konkursie. Dorównać mu zdołał tylko Czech Jan Kudlicka, który jako drugi zdołał przeskoczyć wysokość 5,60 m, jednak wcześniej zaliczył jedną zrzutkę. W efekcie zajmował drugie miejsce tuż za Robertem Soberą.

W rywalizacji wciąż pozostawał jednak rekordzista świata Renaud Laviellenie, który zdecydował się na otwarcie konkursu dopiero po zrzutkach na 5,70 m Sobery i Kudlicki. Mistrz olimpijski trzykrotnie atakował wysokość 5,75, jednak górę wzięły emocje! Reprezentant Trójkolorowych dwukrotnie znacząco przewyższał atakowaną wysokość, jednak przez błędy techniczne zaliczył dwie zrzutki. Za trzecim podejściem tuż przed oddaniem skoku zatrzymał się i wymienił tyczkę na twardszą. Konkurs zakończył jednak z tzw. “zerówką”!

Czwarte miejsce w piątkowym konkursie powędrowało do Piotra Liska. Do brązowego medalu zabrakło bezbłędnego skoku na 5,30 m, w którym Polak zaliczył jedną zrzutkę. Paweł Wojciechowski był dopiero siódmy z zaliczoną wysokością na 5,30 m.

Złoty medal Sobery jest już drugim dla Polski piątkowego popołudnia! Godzinę przed nim po raz trzeci w karierze mistrzynią Europy została Anita Włodarczyk!

Komentarze