ME w lekkoatletyce: Złote żniwo Polaków! Fajdek mistrzem Europy!

10 lip 2016, 18:32

Paweł Fajdek po raz pierwszy w karierze zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy! Polak na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie rzucił w najlepszej próbie 80,93 m. Brązowy medal w tym samym konkursie wywalczył Wojciech Nowicki!

To już druga wielka impreza z rzędu, kiedy dwójka Polaków staje na podium w rzucie młotem. Wszystko rozpoczęło rok temu podczas MŚ w Pekinie, kiedy złoto wywalczył Fajdek, a brąz podobnie jak dziś Nowicki.

Dominacja mistrza świata nie podlegała ani przez moment. Najlepszy młociarz ostatnich lat już w pierwszej konkursowej kolejce wyrzucił młot poza 80 metrów, co już wtedy dałoby mu złoty medal. Poprawił się jednak w piątej kolejce, kiedy ostatecznie uzyskał 80,93 m!

Przez większość konkursu na srebrnej pozycji znajdował się Nowicki, którego najlepsza próba wynosiła 77,53 m! Drugie miejsce przegrał jednak w ostatniej konkursowej kolejce, kiedy Białorusin Ivan Tikchon uzyskał 78,84 m i zepchnął Polaka na najniższe miejsce na podium.

Polska po konkurencji rzutu młotem została liderem klasyfikacji medalowej! Biało-czerwoni wywalczyli w Amsterdamie już 5 złotych, dwa srebrne medale i brązowy medal!