Lekkoatletyczne MŚ: Adam Kszczot z 3. czasem w finale!

23 sie 2015, 14:38

Adam Kszczot czasem 1:44.97 wygrał półfinał biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych MŚ w Pekinie i zajął 3. miejsce w ogólnej klasyfikacji. W walce o medale nie zobaczymy za to Marcina Lewandowskiego, który w swojej serii był 4.

Kszczot prowadzenia w biegu podjął się od początku do samego końca. Od razu nadawał mocne tempo, które wytrzymywali tylko najlepsi w stawce. Mało brakowało jednak, a biało-czerwonego nie byłoby w czołowej dwójce, gdyż po ciężkim już finiszu prawie dogonili go Kenijczyk Alfred Kipketer, Etiopczyk Mohamed Aman oraz Francuz Pierre Ambroise-Bosse.

Niestety do finału na 800 metrów nie dostał się Marcin Lewandowski. Pierwsze okrążenie Polak biegł schowany za rywalami na dalszej pozycji, a przesuwać zaczął się przed finalną “400”. W pewnym momencie biało-czerwony był już w okolicach drugiej pozycji, ale po raz kolejny zabrakło mu sił na finiszu, przez co z czasem 1:45.34 finiszował 4. w swojej serii i nie zakwalifikował się do swojego 4. finału w karierze.

O medale Kszczot powalczy w doborowym towarzystwie. Jego rywalami będą Kenijczycy Davis Rudisha, Ferguson Cheruiyot Rotich, Alfred Kipketer, Bośniak Amel Tuka, Etiopczyk Mohammed Aman, Francuz Pierre Ambroise-Bosse i Katarczyk Musaeb Abdulrahman Balla. Do czołowej “8” nie zakwalifikował się natomiast jeden z najlepszych w tegorocznym sezonie Botswańczyk Nijel Amos.