Strona główna Siatkówka Europejskie puchary Leon kontuzjowany tuż przed inauguracją Ligi Mistrzów!

Leon kontuzjowany tuż przed inauguracją Ligi Mistrzów!

0

Finałowy mecz Pucharu Rosji był niezwykle emocjonujący. Faworyzowany przez wszystkich Zenit Kazań spotkał się z niemałym oporem że strony Kuzbassa Kemerowo. 

Podopieczni Tuomasa Sammelvuo niespodziewanie wygrali pierwszą odsłonę 25:19. Kolejne dwie padły łupem Zenitu Kazań, jednak nie obeszło się bez wielkiej walki. Obydwie partie zakończyły się po grze na przewagi wynikiem 26:24 dla siatkarzy Alekny. Zawodnikom Kuzbassa Kemerowo udało się doprowadzić do tie-breaka, jednak w decydującej odsłonie zabrakło im skuteczności. Po raz kolejny trofeum powędrowało w ręce Zenitu Kazań.

Po spotkaniu trener Alekno zdradził, że sukces niestety miał swoją cenę. Wilfredo Leon, podczas całego Final Four, występował z kontuzją łokcia, z którą zmaga się od dłuższego czasu. Uraz na szczęście nie jest groźny, jednak wiadomo, że zawodnik nie zagra w pierwszym meczu swojej drużyny w Lidze Mistrzów. Nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać w kolejnych spotkaniach i czy przyjmujący będzie gotowy pomóc swoim kolegom zdobyć kolejne trofeum.

Komentarze