Lepsza dyspozycja AZSu Koszalin

6 sty 2016, 17:54

W kolejnym meczu 12. kolejki Superligi Kobiet zespół Ruchu Chorzów podejmował drużynę AZSu Koszalin. Lepsza okazała się ekipa gości, a cały mecz zakończył się wynikiem 29:32.

Mecz rozpoczął się od udanej akcji gospodarzy. Spotkanie było bardzo wyrównane, a po udanym rzucie karnym Kołodziejskiej nastąpił remis (4:4). Po kilku dobrych akcjach na prowadzenie wyszła drużyna z Koszalina (6:8). Gospodynie jednak nie poddały się i po celnym rzucie Żakowskiej w 14. minucie odzyskały przewagę (10:8). Obie ekipy szły „łeb w łeb”, ale to Chorzów był lepszy. Zespół AZS Koszalin zatrzymał się i przez kilka minut nie mógł zdobyć bramki. Bezsilność przerwała w kontrataku Chmiel. Przez kolejne dwie minuty żadna z drużyn nie mogła wykonać skutecznej akcji, pojawiły się błędy. Karnego nie wykorzystuje Nestasiaruk, ale za to celnie trafia Żakowska (15:13). Połowa zakończyła się trafnym rzutem gości.

Bramka Żakowskiej otworzyła drugą część meczu. Chorzowianki straciły piłkę, ale kolejną bramkę udało zdobyć się Żakowskiej (17:16). Kolejny rzut karny dla gości został wykorzystany, a do remisu doprowadziła szczypiornistka gości. Mecz był bardzo dynamiczny i wyrównany, ale to gospodarze uzyskują minimalną przewagę. (20:19). O czas poprosiła trenerka Ruchu Chorzów, ale to nic nie dało i to Koszalin wyszedł na prowadzenie. Gospodynie nie mogły zbudować skutecznej akcji, ale udało im się dojść do remisu (23:23). Po brutalnej akcji karę dostała zawodniczka Ruchu, a rzut karny został zamieniony na bramkę przez Nestsiaruk (23:25). Bardzo dobrze w obronie spisywała się Wiercioch (24:27). Po dłuższej nieskuteczności obu drużyn trafiła szczypiornistka Ruchu (25:27). Zespół z Koszalina nie pozwolił na odbudowanie się gospodyniom, a w ostatniej akcji meczu chorzowianki spudłowały (29:32).

KPR Ruch Chorzów – Energa AZS Koszalin 29:32 (15:14)

KPR Ruch Chorzów: Montowska, Ciesiółka, Krupa – Benducka, Jasinowska, Drażyk, Tracz, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Rodak, Płomińska, Beczek, Stokowiec, Ważna

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch – Michałow, Roszak, Stasiak, Budnicka, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka