LGP w Hakubie: Takeuchi wygrywa, Hula w “30”

29 sie 2016, 09:12

Tylko jeden z Polaków zbobył punkty do klasyfikacji letniej Grand Prix na zawodach w Hakubie. Stefan Hula zajął 24. miejsce, zawody przed własną publicznością wygrał Taku Takeuchi.

Po raz kolejny najlepszym skoczkiem naszej kadry został Stefan Hula, który lądował na 120,5 i 114,5 metrze. Jan Ziobro został sklasyfikowany na 34. pozycji, Jakub Wolny był tuż za nim, a Andrzej Stękała zajął 44. miejsce.

Zawody z cyklu letniej Grand Prix wygrał Taku Takeuchi skacząc na odległość 130 i 127 metrów. o To trzecie zwycięstwo w karierze Japończyka w tym turnieju. Kolejne trzy miejsca zajęli Norwegowie. Po skokach na 126.5 i 128 metr na drugim stopniu podium znalazł się Joachim Hauer, trzeci był Anders Fannemel (123 i 132 m). Czwarte miejsce zajął Daniel Ande Tande.