LGP w Zakopanem: Fantastyczny konkurs Polaków. Stoch wygrywa, Kubacki drugi!

18 sie 2019, 16:51

Piękna niedziela ze skokami narciarskimi na Wielkiej Krokwi. W indywidualnym konkursie triumfował Kamil Stoch, zaś na 2. miejscu wylądował Dawid Kubacki. Za plecami naszych mistrzów znalazł się Yukija Sato z Japonii.

Po pierwszej serii liderem był Sato, który uzyskał 145 metrów i z notą 132,7 pkt wyprzedzał czwórkę Polaków. Wśród nich znajdowali się Jakub Wolny, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

W drugiej serii doszło do kilku zmian. Pozycję lidera stracił Sato, który w serii finałowej skoczył 131 metrów. Japończyk zdobył ostatecznie 250,1 pkt, przez co przegrał z Kubackim i Stochem. Triumfator dzisiejszego konkursu uzyskał 137,5 i 132,5 metra. Łączna nota trzykrotnego mistrza olimpijskiego wyniosła 250,8 pkt. O 0,7 pkt gorzej spisał się Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld skakał po 138 i 134,5 metra.

Tuż za podium uplasował się Naoki Nakamura (Japonia) i zwycięzca kwalifikacji – Killian Peier (Szwajcaria).

Na 6. miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła (138 m i 131 m), zaś 8. pozycję wywalczył Jakub Wolny (140 m i 125 m).

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Timi Zajc (Słowenia), Yuken Iwasa (Japonia) i Johan Andre Forfang (Norwegia).

Po punkty sięgnął także Aleksander Zniszczoł, który zajął 21. miejsce.

Na pierwszej serii rywalizację zakończył Maciej Kot i Stefan Hula.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostaje Timi Zajc (Słowenia), który w swoim dorobku ma 236 punktów. Na 3. pozycji znajduje się Dawid Kubacki z dorobkiem 160 punktów. Tuż przed nim sklasyfikowany jest Karl Geiger (Niemcy).

Kolejny konkurs w Hakubie, w którym weźmie udział kadra prowadzona przez Macieja Maciusiaka.