Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie LGP w Zakopanem: Peier triumfuje w kwalifikacjach!

LGP w Zakopanem: Peier triumfuje w kwalifikacjach!

0
fot. Karolina Koster

Killian Peier zwyciężył w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu LGP w Zakopanem. Szwajcarski skoczek uzyskał 136 metrów i zdobył 134,5 pkt. Tuż za nim uplasowali się Dawid Kubacki i Junshiro Kobayashi.

Polski zawodnik skoczył 134 metry i mimo gorszej próby od Japończyka, to on uplasował się na 2. pozycji. Brat zdobywcy Kryształowej Kuli uzyskał 138 metrów, lecz w wyniku gorszej bonifikaty zajął 3. miejsce.

W pierwszej dziesiątce uplasowało trzech polskich zawodników. Na 5. miejscu uplasował się Jakub Wolny (133 m), zaś tuż za nim znalazł się Kamil Stoch (132,5 m). Na 9. lokacie kwalifikacje ukończył Piotr Żyła, który uzyskał 131,5 metra.

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Marius Lindvik, Johan Andre Forfang, Halvor Egner Granerud (wszyscy Norwegia), a także Yuken Iwasa (Japonia).

Awans do konkursu zaliczyli wszyscy polscy skoczkowie. Wśród nich znaleźli się: Aleksander Zniszczoł (25. miejsce), Stefan Hula (30. miejsce), jak również Maciej Kot (41. miejsce). W kwalifikacjach sklasyfikowano 62 sportowców.

Komentarze