Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie LGP w Zakopanem: Polscy skoczkowie oceniają sobotnie zawody

LGP w Zakopanem: Polscy skoczkowie oceniają sobotnie zawody

0

Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w sobotnim konkursie drużynowym w ramach Letniej Grand Prix 2019. Na Wielkiej Krokwi biało-czerwoni ulegli tylko Japończykom, którzy pokonali naszą drużynę o ponad 10 punktów. 

Zawody drużynowe różnią się od indywidualnych. Na łączny wynik składa się nie tylko nota jednego zawodnika, a czterech, którzy muszą oddać osiem równych skoków.

Staram się nie patrzeć na kolegów, bo wtedy się stresuję. Gdy skaczemy w drużynie stanowimy jedno – mówi Jakub Wolny.

Moja praca była dobrze wykonana. Drobne błędy zostały naprawione. Przyjemnie się mi latało – mówi Dawid Kubacki, który w sobotniej drużynówce uzyskał najlepszą notę.

Zgoła inaczej swoje skoki ocenia Piotr Żyła. Popełniłem sporo błędów. Nie jestem zadowolony. Pierwszy skok nie był normalny – mówi zniesmaczony Żyła.

Ku radości naszej i kibiców pojawia się światełko w tunelu, gdyż znane są przyczyny gorszej dyspozycji brązowego medalisty MŚ z Lahti. Problem dotyczy jednego aspektu, nad którym pracuje bardzo ciężko. Tkwi on w głowie – tłumaczy wiślanin.

Czuliśmy, że podium jest w zasięgu ręki. Nie możemy być pewni swego. Latem ciężko przewidzieć co się jutro wydarzy – mówi tłumaczący brak wygranej Kamil Stoch.

Jesteśmy zadowoleni, choć mały niedosyt pozostaje – dodaje z optymizmem Jakub Wolny.

 

Komentarze