LGP we Frenstacie: Kriznar najlepsza w finale! Polki bez punktów

18 sie 2019, 17:09

Nika Kriznar ze Słowenii wygrała niedzielny konkurs LGP pań  w czeskim Frenstacie. Tuż za jej plecami znalazły się Juliane Seyfarth z Niemiec i Ursa Bogataj ze Słowenii.

Zwyciężczyni dzisiejszych zmagań zaliczyła 104 i 100,5 metra. Łączna nuta triumfatorki wyniosła 249,7 pkt. Na podium wskoczyły także Juliane Seyfath i Ursa Bogataj. Niemka przegrała ze Słowenką o blisko 7 punktów, zaś przy swoim nazwisku zapisała 101,5 i 94 metry. Na 3. miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka ze Słowenii, która straciła do poprzedzającej ją zawodniczki ponad 5 punktów. Bogataj uzyskała z kolei 101,5 i 96 metrów.

Tuż za podium zmagania zakończyły Spela Rogelj, Maja Vitic (obie Słowenki) i Lara Malsiner (Włochy).

Bez punktów rywalizację zakończyły trzy Polki. Kinga Rajda zajęła 31. miejsce, 35. była Nicole Konderla, zaś na 38. pozycji znalazła się Anna Twardosz.

Triumfatorką cyklu została Sara Takanashi, która w dwóch startach zdobyła 200 punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Kriznar, która w trzech swoich startach odniosła jedno zwycięstwo. Tym samym to Takanashi ponownie sięga po wygraną w LGP i jest jedyną w historii zwyciężczynią łącznej klasyfikacji.