Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie LGP Wisła: Znamy skład biało-czerwonych!

LGP Wisła: Znamy skład biało-czerwonych!

0
Fot. Karolina Koster

Inauguracja Letniego Grand Prix w Wiśle zbliża sie wielkimi krokami. Trener naszej kadry Czech Michal Dolezal ogłosił już listę zawodników, którzy powalczą na skoczni im. Adama Małysza.

Zawody w Wiśle to jednocześnie debiut w roli szkoleniowca Michala Dolezala. Wiemy dobrze, że Czech przejął kadrę naszych skoczków po odejściu Stefana Horngachera.

A oto co mówi sam szkoleniowiec:

“Na pewno czuję stres przed tymi pierwszymi zawodami, ponieważ wszyscy czekają jak zaprezentuje się nasz zespół po zmianach w sztabie szkoleniowym. Ten stres będzie nam towarzyszył podczas konkursów w Wiśle i to jest nieuniknione – stwierdza Czech: – Sezon letni jest dla nas okresem przygotowawczym do zimy. Przez ten czas ciężko pracujemy i wszyscy staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, i wierzymy, że wyniki przyjdą. Konkursy w Polsce są dla nas bardzo ważne i chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed naszymi kibicami. Celem na zawody w Wiśle jest utrzymanie poziomu z treningów oraz dalsza realizacja naszego planu szkoleniowego”

Sztab postanowił że przysługująca gospodrzom kwota krajowa zostaie wykorzystana podczas kwalifikacji w Wiśle. Na inauguracyjne zawody Czech powołał: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę oraz Kacpra Juroszka. Ten ostatni po raz pierwszy wystąpi w zawodach najwyższej rangi.

Tegoroczna edycja LGP startują już w przyszły Piątek (19 lipca). Na początek oczywiście kwalifikację, na sobotę zaplanowany jest konkurs drużynowy, zaś niedziela ubiegnie pod znakiem zawodów indywidualnych.

Komentarze