Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie LGP: Znamy skład polskich skoczków na kolejne zawody

LGP: Znamy skład polskich skoczków na kolejne zawody

0
Fot. Karolina Koster

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład polskich skoczków narciarskich na kolejne zawody Letniej Grand Prix. W szwajcarskim Einsiedeln wystartują ci sami zawodnicy, co w poprzednim konkursie.

Horngacher nie zdecydował się na zmiany personalne w składzie polskiej ekipy. Do Einsiedeln pojadą zatem: Maciej Kot (lider klasyfikacji generalnej), Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Piotr Żyła.

Kot jest zdecydowanym liderem tegorocznego letniego cyklu. W dotychczasowych trzech zawodach startował fenomenalnie – dwukrotnie wygrał, a raz był na drugim miejscu. Dzięki temu ma sporą przewagę nad kolejnymi zawodnikami. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomimo tak dobrej postawy nie zobaczymy go (podobnie jak reszty kadry A) na azjatyckiej części Letniej Grand Prix.

Bardzo dobrze spisuje się w letnim cyklu również Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a obok Kota lepsi od niego są tylko Niemiec Andreas Wellinger i Austriak Stefan Kraft.

Zawody w Einsiedeln potrwają od piątku do soboty. Pierwszego dnia o godzinie 18.00 skoczkowie powalczą w kwalifikacjach, a na sobotę na godzinę 18.00 zaplanowano konkurs indywidualny.

Komentarze