Strona główna Kolarstwo Liege-Bastogne-Liege: Wygrywa Valverde! Kwiatkowski poza czołówką

Liege-Bastogne-Liege: Wygrywa Valverde! Kwiatkowski poza czołówką [Zapis relacja LIVE]

0

Od godziny 13:30 zapraszamy na tekstową relacji na żywo z wyścigu kolarskiego Liege-Bastogne-Liege. Jest to jeden z pięciu najważniejszych wyścigów klasycznych sezonu tzw. monumenty. Na liście startowej tego wyścigu znalazło się pięciu Polaków: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Rafał Majka, Paweł Poljański i Bartosz Huzarski.

Zapowiedź wyścigu: TUTAJ
Lista startowa: TUTAJ
Strona odświeża się automatycznie co 60 sekund!
(przed wpisem dystans jaki pozostał do mety)

Meta:  Wygrywa Valverde, drugi Alaphilippe, a trzeci Rodriguez. Kwiatkowski stracił ponad 50 sekund i jest poza czołową 15!
1 km:  Atakują Caruso, Valverde i Rodrigueza.
5 km:  Na czele już inna grupa około 12 kolarzy bez Kwiatkowskiego i Majki.
9 km:  Przewaga trójki wynosiła już ponad 20 sekund, ale teraz pracuję Etixx Quick-Step i już różnica jest mniejsza.
17 km:  Przepraszamy za problemy techniczne! Wracamy do relacji. Atakują Kreuziger, Caruso, dojeżdza do nich Fuglsang.
47 km:  Arredondo już w peletonie, Boaro minimalnie przed. Trójka Scarponi, Kangert i Chave ma 40 sekund przewagi!
Warto wiedzieć…  Liege-Bastogne-Liege jest jednym z pięciu najważniejszych klasycznych wyścigów świata. Są to tzw. monumenty i zalicza się do nich jeszcze Mediolan-San Remo, Ronde van Vlaanderen, Paryż-Roubaix i Giro di Lombardia.
58 km:  Różnica wzrosła do 55 sekund. Tempo w peletonie dyktuje Movistar.
61 km:  Przewaga wspomnianej wcześniej piątki na peletonem wynosi obecnie 38 sekund.
Warto wiedzieć…  W peletonie jest dziś czterech zwycięzców Liege-Bastogne-Liege. Alejandro Valverde wygrywał w roku 2006 i 2008, Philippe Gilbert w 2011, Daniel Martin w 2013 i Simon Gerrans w 2014.
66 km:  Nowa ucieczka! Skład: Arredondo, Kangert, Chaves, Scarponi, Boaro. Czy długo przetrwają?
71 km:  Trochę zamieszania… Ucieczka chyba za wcześnie została doścignięcia i teraz zbyt wielu kolarzy chce być w nowej prowadzącej grupie.
75 km:  Peleton trzyma uciekinierów na “40 sekundowej smyczy”. W prowadzącej grupce jadą: Ulissi, Benedetti, Grivko, Izagire Insausti, Montaguti, Turgis, a więc skład się nieco zmienił.
Tour of Croatia:  Tymczasem Maciej Paterski wygrywa ostatni etap Tour of Croatia oraz cały wyścig !!! CCC Sprnadi Polkowice zdominowało wyścig w Chorwacji!
Warto wiedzieć…  Według wielu fachowców kluczowym momentem wyścigu może być podjazd Cote de Saint-Nicolas, który znajduje się 6 km przed metą. Tak wygląda jego profil:
Cytat:  Michał Kwiatkowski nieco „zrzuca” z siebie rolę faworyta i mówi: „Faworytem jest Valverde, bo to bardzo doświadczony zawodnik i najlepiej wie jak przygotować się do tygodnia tak ciężkich startów.”
85 km:  Grupka uciekająca zmniejszyła się do pięciu kolarzy, ale ich przewaga wynosi już tylko 42 sekundy!
90 km:  Tempo w peletonie dyktuje zespół Katiuszy!
100 km:  Przewaga uciegających ciągle spada i wynosi obecnie 2:25.
Warto wiedzieć…  Według bukmacherów zdecydowanym faworytem wyścigu jest Alejandro Valverde. Za każdą postawioną złotówkę na tego Hiszpana można wygrać 3.25, kolejni to Kwiatkowski (7,00), Rodriguez (10.00) i Daniel Martin (12.00).
Warto wiedzieć…  Tak wygląda profil dzisiejszego wyścigu:
109:  Kolarze minęli już Bastogne i kierują się w stronę Liege. Przewaga uciekającej ósemki wynosi 2:40.
Tour of Tourkey:  Tymczasem pierwszy etap wyścigu Tour of Turkey wygrał Mark Cavendish!
120 km:  Ben Hermans wycofał się z wyścigu.
122 km:  Skład ucieczki: Ulissi (Lampre), Chevrier (IAM), Quaade (Cult Energy), Turgis (Cofidis), Montaguti (AG2R), Benedetti (Bora Argon 18), Vergaerde (Topsport), Minnaard (Wanty Groupe). Ich przewaga to obecnie 3:40.
Cytat: Przed startem dla serwisu cyclingnews opinię na temat wyścigu wyraził kolarz SKY Sergio Henao. „To będzie trudne, ale postaramy się być wysoko w końcówce. W piątek robiliśmy rekonesans ostatnich 90 kilometrów i mogę stwierdzić, że są one trudniejsze niż w 2013 roku, kiedy tu startowałem. Jednak takie wyścigi podobają mi się i są dla mnie lepsze niż Amstel Gold Race czy Fleche Wallonne.”
Warto wiedzieć… Najwięcej zwycięstw w „Satruszce“ odniósł Eddy Merckx, który między 1969, a 1975 rokiem wygrał łącznie pięć razy.
128 km: W ucieczce dnia znalazło się ośmiu kolarzy! Ich przewaga nad peletonem wynosi obecnie 4:05.