ME w kolarstwie torowym: Świetny finisz zapewnia Polakom pierwszy medal

10 sty 2024, 21:45

Rafał Sarnecki, Daniel Rochna i Mateusz Rudyk zdobyli w środę brązowy medal mistrzostw Europy w sprincie drużynowy. Polscy kolarze torowi w wyścigu o trzecie miejsce okazali się minimalnie lepsi od Brytyjczyków.

Doskonały występ Mateusza Rudyka na koniec rywalizacji

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym odbywają się w holenderskim Apeldoorn. Rafał Sarnecki, Daniel Rochna i Mateusz Rudyk w pierwszej rundzie pokonali Niemców o prawie 0,2 s, dzięki czemu zapewnili sobie walkę o trzecie miejsce. Tam naprzeciwko biało-czerwonych stanęli zawodnicy z Wysp Brytyjskich.

Polacy wyścig przeciwko Brytyjczykom zaczęli niezbyt dobrze i na ostatnim okrążeniu mieli do odrobienia 0,5 sekundy straty. Doskonale na finiszu spisał się jednak Rudyk, który wyprzedził rywala o 0,028 s. Polacy uzyskali wynik 43,177 i zgarnęli Brytyjczykom brązowy medal sprzed nosa.

W całej rywalizacji triumfowali Holendrzy. Z kolei wśród kobiet złoty medal wygrały Niemki, które w finale pokonały Brytyjki. Polki uplasowały się na czwartym miejscu. W walce o brązowy krążek przegrały z Holenderkami.

To dopiero pierwszy dzień rywalizacji w Holandii. Na ME w kolarstwie torowym w sumie zobaczymy aż jedenaście konkurencji kobiecych i męskich, w tym po sześć olimpijskich. Kolejna duża szansa na medal dla Polski to sprint indywidualny, gdzie ponownie szanse namieszać ma Rudyk.

Najlepszy wynik od ponad dekady! Polska para sportowa z awansem do finału mistrzostw Europy