ME w kolarstwie torowym. Mateusz Rudyk z trzecim medalem! Polak na podium w keirinie [WIDEO]

Aktualizacja: 14 sty 2024, 21:51
14 sty 2024, 20:45

Medalem Mateusza Rudyka zakończyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Ostatnią konkurencją niedzielnej części zmagań był keirin, w którym nasz kolarz zajął drugie miejsce. W poprzednich dniach rywalizacji na torze w holenderskim Apeldoorn Polak zdobył dwa krążki.Mateusz Rudyk multimedalistą mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Na zakończenie bardzo udanego czempionatu Starego Kontynentu Mateusz Rudyk wywalczył srebrny krążek w keirinie. Jest to konkurencja, w której zawodnicy na początku jadą za dorną. Rozpędza się ona do około 50 km/h i na trzy okrążenia przed zakończeniem rywalizacji zjeżdża z toru. W wyścigu finałowym mistrzostw Europy uczestniczyło sześciu kolarzy.

Rudyk długo zajmował czwartą lokatę, ale zachował dużo sił na końcówkę wyścigu. Na ostatnim okrążeniu Polak “trzymał koło” Holendra Harriego Lavreysena, który rozpoczął finisz z dalszej pozycji. Obaj zawodnicy wyprzedzili rywali i minęli linię mety na dwóch pierwszych miejscach. Brązowy medal wywalczył Włoch Stefano Moro.

Pierwszy medal tegorocznych mistrzostw Rudyk zdobył w sprincie drużynowym. Razem z Rafałem Sarnecki i Danielem Rochną sięgnął wówczas po brązowy krążek. Z kolei trzy dni później zajął drugą lokatę w sprincie indywidualnym. 28-latek z Oławy to jedna z naszych większych nadziei na medal podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Paryżu.

Ostatniego dnia zmagań ponownie bliska podium była Daria Pikulik. Po czwartym miejscu w scratchu i piątym w omnium Polka razem ze swoją młodszą siostrą Wiktorią uplasowały się na czwartej lokacie w medisonie. Na pewnym etapie rywalizacji obie nasze zawodniczki uczestniczyły w kraksie, ale szybko wróciły do rywalizacji.Znakomity kolarz kończy karierę. Maciej Bodnar żegna się ze sportem

Źródło:Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA