ME w kolarstwie torowym: Drugi medal Mateusza Rudyka. Przegrał tylko z mistrzem olimpijskim

Aktualizacja: 14 sty 2024, 21:10
14 sty 2024, 08:05

Mateusz Rydyk zajął drugie miejsce w sprincie indywidualnym na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które odbywają się w holenderskim Apeldoorn. W rywalizacji o złoty medal lepszy od Polaka był reprezentant gospodarzy Harrie Lavreysen. Dla naszego kolarza jest to drugi medal trwającego czempionatu.Znakomity start polskiego sprintera. Lepszy był tylko mistrz olimpijski

W kolarstwie torowym sprint jest konkurencją bardzo wymagającą. Pierwszym etapem są eliminacje, w których kolarze walczą o jak najlepsze czasy. Na tej podstawie powstaje drabinka zaczynająca się od 1/16 finału. Mateusz Rudyk w drodze do podium musiał pokonać kilku rywali w bezpośrednich pojedynkach.

Jeszcze w piątek nasz kolarz wyeliminował Hiszpana Alejandro Martineza i Francuza Sebastiena Vigiera. Sobotnią część rywalizacji rozpoczął od półfinału, w którym wygrał 2:0 z reprezentantem Izraela Mikhailem Yakovlevem. W finale Polak miał okazję do rewanżu za poprzednią edycję mistrzostw Europy, kiedy przegrał złoto właśnie z Harrie Lavreysen. Niestety tym razem Holender ponownie był górą i dwukrotnie mijał linię mety przed 28-latkiem z Oławy. Triumfator zawodów to aktualny mistrz olimpijski i wielokrotny mistrz świata.

Rudyk ma już dwa medale tegorocznych mistrzostw Europy. Wcześniej razem z Rafałem Sarneckim i Danielem Rochną wywalczył brąz w sprincie drużynowym.  W wyścigu o miejsce na najniższym stopniu podium Polacy byli minimalnie lepsi od Brytyjczyków.
Znakomity kolarz kończy karierę. Maciej Bodnar żegna się ze sportem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA