Liga ASOBAL: Barcelona Syprzaka przerywa serię 133 wygranych z rzędu!

7 gru 2017, 21:28

W ramach 13. kolejki ligi ASOBAL padł remis w meczu Barcelony z BM Guadalajara. Tym samym klub Dumy Katalonii przerwał wspaniałą serię 133 kolejnych zwycięstw w lidze.

Ostatni raz mistrzowie Hiszpanii stracili punkty w maju 2013 roku. Od tego czasu sporo zmieniło się w hiszpańskim szczypiorniaku, między innymi podczas tamtejszego kryzysu zbankrutował największy rywal drużyny Kamila Syprzaka – Ciudad Real. Odtąd w lidze niepodzielnie dominowała Barca aż do wyjazdowej wpadki, na którą początkowo nie zapowiadało się.

Przez większość meczu podopieczni Xaviera Pascuala prowadzili różnicą pięciu bramek (20:16). Rewelacja obecnego sezonu pod koniec meczu niespodziewanie odrobiła straty, wychodząc na prowadzenie w 57. minucie (26:25). Wyrównał Valero Rivera, a Aaron Palmarsson zmarnował okazję do rzucenia zwycięskiej bramki. Trzy trafienia padły łupem Kamila Syprzaka. Barcelona nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą sześciu punktów nad drugim zespołem – Helvetią Anaitasuna. Podium ligi zamyka BM Guadalajara.

BM Guadalajara – FC Barcelona Lassa 26:26 (13:16)