Strona główna Siatkówka Liga Mistrzów: Asseco Resovia wygrywa na wyjeździe z Lokomotivem Novosybirsk!

Liga Mistrzów: Asseco Resovia wygrywa na wyjeździe z Lokomotivem Novosybirsk!

0

Spotkanie pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Lokomotivem Novosybirsk zapowiadało się ciekawie, ale też niezwykle ciężko dla Polskiej drużyny. Mecz zakończył się wygraną podkarpackiej drużyny (3:1). Nie da się ukryć zadowolenia ze zwycięstwa w tym jakże trudnym spotkaniu, w którym zdecydowanym faworytem, zwłaszcza dla Rosjan, była drużyna z Nowosybirska.

Pierwszy set obydwie drużyny rozpoczęły równo. W obydwu zespołach można było zobaczyć pełną koncentrację i zacięcie sportowe. Pod koniec pierwszej partii drużyna z Rzeszowa zaczęła jednak się mylić, nie kończyć akcji, co doprowadziło do wygranej Rosyjskiej drużyny (20:25)

Drugi set rozpoczął się również niezwykle wyrównaną walką. Drużyny przez większość czasu grały właściwie punkt za punkt. Pod koniec drugiej partii jednak to Rosyjska drużyna jakby lekko się rozprężyła, w ich grze zaczęły pojawiać się błędy i niedokładność, co wykorzystała Asseco Resovia, doprowadzając do remisu 1:1 (25:21)

Trzecia partia na początku wydawała się zdominowana przez Polską drużynę. Odskoczyli oni o 4 punkty (17:13), jednak nagle w zespole pojawiły się jakie
s problemy. Rosyjska drużyna dogoniła Asseco Resovię i o wyniku seta zadecydowały ostatnie akcje. (29:27)

Czwarty i ostatni set od samego początku był kontrolowany przez drużynę z Rzeszowa, tym razem już bez niepotrzebnych błędów. Bez niepotrzebnych nerwów i stresu Resovia doprowadziła do wygrania tej ostatniej partii i tym samym – zwycięstwa w meczu (25:17)

Kolejny mecz pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów, a Lokomotivem Novosybirsk odbędzie się 11 marca, na Rzeszowskiej hali Podpromie i będzie to drugie, decydujące spotkanie fazy play off “6”, które zadecyduje o awansie do Final Four tegorocznej Ligi Mistrzów.

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Schoeps, Penchev, Ivović, Holmes, Ignaczak, Nowakowski, Tichacek, Buszek, Lotman, Dryja, Konarski.

Lokomotiv Novosybirsk: Butko, Camejo, Wolwicz, Divis, Abrosimow, Gołubiew, Lee, Zemczenok, Samsoniczew, Moroz, Eremin, Komarow

Komentarze