Liga Mistrzów EHF. Industria Kielce w ostatniej minucie wyszarpała remis

19 paź 2023, 22:30

Bardzo wyrównany był czwartkowy pojedynek pomiędzy Industrią Kielce a Pick Szeged w Lidze Mistrzów EHF. Na przerwę z jednopunktową przewagą schodził węgierski zespół (15:14), ale mistrzom Polski udało się nadrobić stratę w ostatniej minucie meczu. Tym samym mecz zakończył się remisem 27:27.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Mistrzów EHF. Pierwszy remis Industrii Kielce w tym sezonie

Piłkarze ręczni z województwa świętokrzyskiego rozpoczęli zmagania w Lidze Mistrzów od porażki z Aalborgiem (31:34). Dwa kolejne mecze poszły po myśli kielczan. Najpierw mistrzowie Polski pokonali Kolstad Håndball (32:30), a następnie rozprawili się z PSG (30:29). W czwartej kolejce podopieczni Tałanta Dujszebajewa ponieśli jednak drugą porażkę. Przegrali z THW Kiel 35:31.

W czwartek (19 października) Industrii nie udało się powrócić na zwycięską ścieżkę. Polska drużyna tylko zremisowała z węgierskim Pick Szeged 27:27. W drużynie z Kielc najlepiej punktowali Arkadiusz Moryto (6 goli) oraz Szymon Sićko (5 bramek). Jeżeli chodzi o Węgrów to tam brylował Chorwat Luka Stepancić (7 goli).

Po pięciu kolejkach mistrzowie Polski mają na koncie pięć punktów. W tym momencie piłkarze ręczni z województwa świętokrzyskiego zajmują szóste miejsce w tabeli grupy A. Kolejne spotkanie kielczanie rozegrają przeciwko RK Zagrzeb, które jest na czwartej lokacie. Ten mecz zostanie rozegrany już 26 października.