Liga Mistrzów. Industria Kielce wraca na zwycięskie tory

Aktualizacja: 22 wrz 2023, 15:15
21 wrz 2023, 21:17

Piłkarze ręczni Industrii Kielce wrócili na zwycięską ścieżkę w Lidze Mistrzów EHF. W ubiegłym tygodniu mistrzowie Polski przegrali przed własną publicznością z Aalborgiem, ale w drugiej kolejce tych prestiżowych rozgrywek pokonali na wyjeździe Kolstad Handball 32:30.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Pierwsze punkty Industrii w Lidze Mistrzów

Industria Kielce jeszcze nigdy nie miała w przeszłości okazji mierzyć się z drużyną z Kolstad Handball. Wszystko dlatego, że Norwegowie dopiero po raz pierwszy awansowali do Ligi Mistrzów EHF. Zespołu z Trondheim nie można jednak lekceważyć. W ostatnim roku wygrali Puchar Norwegii i mistrzostwo kraju, natomiast w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów poradzili sobie z macedońską ekipą Eurofarm Pelister 31:22.

Z kolei kielczanie europejskie wojaże rozpoczęli źle. Przed własną publiczności ulegli Aalborgowi 31:34. W drugim spotkaniu podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokazali się jednak z lepszej strony i zdobyli swoje pierwsze punkty w Lidze Mistrzów.

Industria Kielce zaliczyła szczególnie dobrą pierwszą połowę czwartkowego meczu. W bramce gości błyszczał Miłosz Wałach, dzięki któremu polski zespół schodził na przerwę z sześcioma punktami zaliczki (17:11) W drugiej części spotkania do odrabiania strat rzucili się zawodnicy z Norwegii. Powoli niwelowali stratę do kielczan, ale przewaga zawodników Dujszabajewa okazała się zbyt duża.

Po dwóch kolejkach Industria plasuje się na piątym miejscu w grupie A z dwoma oczkami na koncie. Wyprzedza ją Kolstad (ze względu na lepszy bilans bramkowy), a także PSG, THW Kiel i Aalborg. Kolejny mecz mistrzowie Polski rozegrają 27 września. Na własnym obiekcie zmierzą się z ekipą ze stolicy Francji.

Kolstad Handball – Industria Kielce 30:32 (11:17)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sićko 6, A. Dujszebajew 3, Tournat 5, Karacić 4, Moryto 5, D. Dujszebajew 3, Gębala, Karalek 2, Nahi 4.

Kolstad Handball: Bergerud, Ibsen – Hald, Eck Aga, Sagosen 6, Ronning, Aalberg 2, Langeland, Limstrand, Setterblom 5, Gullerud 2, Johannessen 8, Lyse 6, Gudjonsson, Johnsen 1.