Liga Mistrzów EHF: Industria walczyła do ostatnich sekund, ale remisuje z Veszpremem

11 maj 2023, 20:28

Piłkarze ręczni Barlinek Industrii Kielce zremisowali 29:29 z Telekomem Veszprem w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów EHF. Taki wynik daje im minimalnie większe szanse przed przyszłotygodniowym rewanżem.

Piłkarze ręczni z Kielc przystąpili do tej rywalizacji w świetnych nastrojach. W drugiej połowie kwietnia klub przekazał, że udało się znaleźć nowego sponsora tytularnego, na skutek czego doszło do zmiany nazwy na Barlinek Industria Kielce. Miała to być dodatkowa, pośrednia pomoc przed starciem z Veszpremem.

Barlinek Industria skuteczniejsza do przerwy

Początek meczu był w wykonaniu gości znakomity. Po upływie 5 minut i 40 sekund prowadzili już 4:0, a w bramce świetnie spisywał się Andreas Wolff. Gospodarze stopniowo zaczęli odrabiać straty, ale drużyna z Kielc utrzymywała bezpieczną przewagę 2-3 trafień.

Najbliżej wyrównania węgierska ekipa była na osiem minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy to zniwelowała straty do wyniku 10:11. W końcówce świetnie pod bramką rywala grali jednak Alex Dujszebajew i Nicolas Tournat i dzięki im trafieniom kielczanie schodzili na przerwę z prowadzeniem 16:13.

Veszprem wyrównuje w ostatniej sekundzie

Na początku drugiej części oba zespoły wymieniały cios za ciosem, ale skuteczniejsi byli gospodarze, którzy po upływie 11 minut doprowadzili do remisu 18:18. Remisowy rezultat utrzymywał się przez kilka minut, zanim Veszprem wyprowadził trzy ciosy, dzięki którym prowadził 23:20.

Sygnał do odrabiania strat dali Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto. Pierwszy z nich z kolei doprowadził do wyrównania – na osiem minut przed końcem zrobiło się 24:24. Później mecz toczył się w systemie “cios za cios”. Po dwóch bramkach Alexa Dujszebajewa Barlinek Industria prowadziła 28:26, ale potem dwa szybkie trafienia zanotował Yehia Elderaa.

Na 25 sekund przed końcem kielczanie ponownie prowadzili – skutecznie rzut karny wykorzystał Arkadiusz Moryto, ale na sekundę przed końcową syreną stan rywalizacji na 29:29 ustalił Lauge Schmidt.

Telekom Veszprem HC vs Barlinek Industria Kielce 29:29 (13:16, 16:13)
Industria: Alex Dujszebajew (6), Arkadiusz Moryto (5), Szymon Sićko, Nicolas Tournat (4), Daniel Dujszebajew, Dylan Nahi (3), Artsem Karalek (2), Benoit Kounkoud, Igor Karacić (1)

Kwestia awansu zostanie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu. Rewanżowy pojedynek pomiędzy Barlinkiem Industrią Kielce i Telekomem Veszprem odbędzie się w czwartek, 18 maja.