Liga Mistrzów EHF: Pierwsza pewna i wysoka wygrana Industrii Kielce

Aktualizacja: 1 gru 2023, 14:27
30 lis 2023, 22:36

Industria Kielce poczyniła ważny krok w stronę fazy pucharowej Ligi Mistrzów EHF. Zespół z województwa świętokrzyskiego wygrał w czwartek z macedońskim Eurofarmem Pelister. Mistrzowie Polski pokonali rywali w stosunku 35:25.

Industria Kielce coraz bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów EHF

To pierwsza tak wysoka wygrana kielczan w tej edycji Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści Industrii wygrali dotychczas cztery spotkania w ramach zmagań grupy A, ale były to zwycięstwa najwyżej czterema golami (28:24 z RK Zagrzeb). Zdecydowana większość spotkań była bardziej wyrównana, a ich losy decydowały się dopiero w ostatnich minutach.

W spotkaniu z mistrzami Macedonii Północnej Industria natomiast dość szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie. W pierwszej połowie podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie potrafili jednak odskoczyć rywalom na więcej niż sześć bramek (18:12). Kielczanie pełnię swoich umiejętności pokazali po zmianie stron.

Już po kilku minutach drugiej części gry na tablicy widniał wynik 27:16. Do końca spotkania Industria utrzymała swoją przewagę. Ostatecznie mecz, ku uciesze publiczności zgromadzonej na własnej hali, wygrała 35:25. Tym samym kielczanie zrównali się punktami drużynami Aalborga i THW Kiel. Każda z tych trzech ekip ma na koncie po 12 oczek.

Teraz Industria zagra z węgierskim Pick Szeged. To spotkanie zostanie rozegrane w następnym tygodniu (6 grudnia). Przypomnijmy, że tylko dwa najlepsze zespoły z grupy awansują bezpośrednio do ćwierćfinału. Pozostałym przyjdzie się mierzyć w 1/8 finału Ligi Mistrzów EHF.