Liga Mistrzów EHF. Wisła Płock z trzecią porażką z rzędu

29 wrz 2023, 07:46

Trzeci mecz i trzecia porażka piłkarzy ręcznych Wisły Płock w rozgrywkach Ligi Mistrzów EHF. W czwartkowy wieczór Nafciarze przegrali z Montpellier HB 28:30 pomimo tego, że po pierwszej połowie schodzili na przerwę z jednopunktową przewagą.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Problem Wisły Płock. Nafciarze coraz dalej fazy play-off

Wisła Płock na inaugurację Ligi Mistrzów EHF przegrała na wyjeździe z FC Porto 23:24. Mecz z Portugalczykami był bardzo wyrównany i wydawało się, że w kolejnym starciu Nafciarze powinno już zdobyć pierwsze punkty. Nie udało się. Przed tygodniem płocczanie ulegli we własnej hali duńskiej ekipie GOG Gudme 26:30.

Kolejną szansę na przełamanie Wisła miała w czwartkowy wieczór. Wicemistrzowie Polski polecieli do Francji, aby tam rozegrać mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów EHF z ekipą Montpellier HB. Francuzi również nie zdobyli nawet jednego punktu w dwóch poprzednich kolejkach i wydawali się ekipą, którą można ograć nawet przed ich własną publicznością.

Po pierwszej połowie rzeczywiście do Nafciarze byli bliżej zwycięstwa. Na przerwę schodzili przy wyniku 15:14. Po zmianie stron gospodarze od razu doprowadzili do remisu. Od tego momentu rozpoczęła się wymiana punkt za punkt. Dopiero w końcówce zawodnicy z Montpellier uzyskali małą przewagę i wygrali 30:28.

W 4. kolejce Wisła Płock zmierzy się we własnej hali z drużyną SC Magdeburg. Mecz zaplanowano na 12 października na godz. 20.45. Jeżeli Nafciarze przegrają to spotkanie, ich szanse na awans do fazy play-off Ligi Mistrzów spadną niemal do zera.