Liga Mistrzów: Halkbank rozbity w Kazaniu, słaby mecz Polaków

4 mar 2015, 19:03

Halkbank Ankara mający w składzie reprezentantów Polski, Michała Kubiaka oraz Marcina Możdżonka przegrał na wyjeździe z Zenitem Kazań 0:3 w drugiej rundzie play-off Ligi Mistrzów. Turecki zespół był osłabiony brakiem swojej największej gwiazdy-Osmany Juantoreny, lecz w żadnym stopniu nie usprawiedliwia to braku podjęcia walki, a tym samym tak wysokiej porażki zespołu Polaków.

Początek spotkania był wyrównany i nie zapowiadał tak jednostronnego widowiska. Przyjezdni mieli problemy z przyjęciem zagrywki, ale nadrabiając skutecznym atakiem utrzymywali bliski kontakt z przeciwnikiem. Dopiero od stanu 17:15 dla Zenitu, na zagrywkę powędrował Kubańczyk Wilfredo Leon, który zdemolował gości w przyjęciu i dzięki temu Kazań wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie(22:15), które pewnie utrzymał do końca wygrywając 25:19.

Druga partia nie przyniosła więcej emocji. Swoją piekielnie mocną zagrywkę dołożyli Matthew Anderson, Nikołaj Apalikow oraz wracający do świetnej dyspozycji sprzed kontuzji Maksim Michajłow. Kubiak i jego koledzy w przyjęciu mieli ogromne problemy z dograniem piłki do siatki, a tym samym z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Rosjan.

Ostatnia odsłona dawała nadzieję na pozytywny wynik, bowiem po skutecznym bloku Możdżonka na Apalikowie goście prowadzili 6:3. Niedługo jednak cieszyli się z kilku punktów przewagi, gdyż na zagrywkę powędrował środkowy Zenitu i kapitalnymi serwisami nadrobił stracone punkty, dając prowadzenie swojej drużynie na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Dalsza część seta była analogiczna to poprzednich partii. “Polska” drużyna nie radziła sobie z przyjęciem, przez co gospodarze systematycznie powiększali przewagę. Mecz zakończył się asami serwisowymi Leona, który dwukrotnie ustrzelił naszego reprezentanta. Zenit wygrał ostatniego seta 25:17 i cały mecz bez większych problemów 3:0.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w przyszłą środę w Ankarze i prawdopodobnie do gry będzie już zdolny Juantorena.

Zenit Kazań – Halkbank Ankara 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Zenit: Anderson, Marouf, Apalikow, Michajłow, Leon, Aszczew, Salparow (libero) oraz Siwożelez

Halkbank: Subasi, Kiyak, Batur, Sokołow, Kubiak, Możdżonek, Sahin (libero) oraz Esko, Ayvazoglu, Tekeli