Liga Mistrzów: Pokaz siły Vive Tauron Kielce

1 paź 2016, 17:00

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce podejmować będzie szwedzką drużynę IFK Kristianstad. Polski zespół dobrze zaczął turniej, pokonując białoruski Mieszkow Brześć. Natomiast zawodnicy z Kristianstad ulegli Vardarowi Skopje. Faworytami byli mistrzowie Polski, którzy zdominowali rywala i zwyciężyli 38:28.

Kielczanie kapitalnie zaczęli to starcie i zdobywali bramki seriami. Liderem w ekipie mistrzów Polski był Bielecki, a gorszy moment gości przełamał Tollbring (6:4). Tymczasem znakomicie radził sobie duet Zorman-Aguinagalde, których akcje często zamieniały się w celne trafienia. Od 14. minuty Vive musiało sobie radzić bez wykluczonego Djukica i Szwedom udało się praktycznie zniwelować straty (10:9). Jednak grę na siebie wziął Paczkowski i kielczanie znów “odjechali”. Dodatkowo w bramce dobrze spisywał się Ivić. Rywalizacja była ostra, ale po obu stronach pojawiały się błędy. IFK Kristianstad grał nierówno i pod koniec pierwszej części znów zaliczył przestój. Złą passę przerwał Tatarintsev, ale to wciąż było zbyt mało i pierwsza połowa zakończyła się na korzyść Vive (18:13).

Po przerwie dwukrotnie trafili goście, a sędzia przyznał rzut karny dla kielczan, który wykorzystał Bielecki. Starcie stało się wyrównane i różnica zmniejszyła się do trzech “oczek”. Ten stan rzeczy nie trwał długo i mistrzowie Polski znów zaczęli zdobywać bramki seriami. Na zmianę rzucali Lijewski i Bielecki (20:16). Wynik meczu próbował ratować trener szwedzkiego zespołu i wziął czas. To nie wybiło z rytmu kielczan i kolejnym potężnym rzutem popisał się Bielecki. W 43. minucie udaną obroną zaliczył Szmal, a kilka chwil później na boisku w barwach Vive zadebiutował Dean Bombac (28:21). Kielczanie znów mieli szansę na zwiększenie różnicy, gdyż karę dostał Lipovac. Różnica stała się nie do odrobienia, ale w końcówce udało się ugrać jeszcze gościom ugrać parę bramek. Bombacowi udało się zdobyć pierwsze trafienie w 53. minucie, a mecz zakończył się obroną rzutu z koła przez Szmala (38:28).

Vive Tauron Kielce – IFK Kristianstad 38:28 (18:13)

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Aguinagalde, Bielecki, Bombač, Djukić, Jachlewski, Jurkiewicz, Kus, Lijewski, Paczkowski, Štrlek, Walczak, Zorman

IFK Kristianstad: Larsson, Simic – Lipovac, Arnarsson, Henningsson, Sörensen, Moen Nilsen, Lagergren, Larsson, Hallén, Tollbring, Jonsson, Tatarintsev, Hanish, Moberg Andersson, Schuster