Liga Mistrzów: Porażka Lotosu Trefla Gdańsk

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:08
19 lis 2015, 21:54

W kolejnym meczu grupy F siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zmierzyli się z DHL Modeną. We włoskiej hali gdańszczanie nie zaprezentowali się z najlepszej strony, odnosząc porażkę w trzech setach. Gospodarze zdominowali polski zespół i zanotowali zdecydowane zwycięstwo.

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się pewną grą gospodarzy, którzy już przed pierwszą przerwą techniczną wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Świetna zagrywka włoskiej drużyny nieco sparaliżowała Lotos Trefl Gdańsk, który miał problemy w przyjęciu, a co za tym idzie trudno było mu wyprowadzić skuteczną kontrę. Po efektownym ataku Murphy’ego Troya gdańszczanie zmienili ustawienie, dzięki czemu otrząsnęli się z chwilowej niemocy. Już po chwili wynik przedstawiał się znacznie lepiej, choć drużyna Modeny wciąż nieznacznie prowadziła (8:7). Rywalizacja stała się bardzo widowiskowa, a długie wymiany cieszyły oko kibiców. Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk starali się nie pozwolić rywalom odskoczyć na większy dystans punktowy (10:10), a dobre ataki Mateusza Miki umożliwiały zrealizowanie tego planu. Mimo starań polskiej drużyny gospodarze na drugiej przerwie technicznej prowadzili czterema punktami (16:12). Gdańszczanie nie umieli wystrzec się błędów własnych, co ułatwiało DHL Modenie utrzymanie przewagi. Końcówka seta należała zdecydowanie do gospodarzy. Polski zespół nie potrafił wyprowadzić skutecznej kontry, a rywale prezentowali bardzo dobrą siatkówkę. Siedmiopunktowe prowadzenie wydawało się niemożliwe do odrobienia (21:14), co prawdopodobnie odczuwali również zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk. DHL Modena odniosła zdecydowanie zwycięstwo w pierwszej partii (25:16). Gdańszczanie popełnili trzy razy więcej błędów własnych, co przyczyniło się do tak sromotnej porażki.

Drugi set rozpoczął się nieco bardziej wyrównaną rywalizacją (3:2), choć DHL Modena nieustanie prowadziła punktem czy dwoma. Na pierwszej przerwie technicznej włoska drużyna posiadała już trzy oczka więcej od Lotosu Trefla Gdańsk (8:5). Tak wypracowana przewaga pozwoliła siatkarzom włoskiego zespołu na spokojną i pewną grę. Natomiast zawodnicy Andrei Anastasiego nie potrafili odpowiedzieć na świetną dyspozycję rywali. DHL Modena utrzymywała prowadzenie (11:8). Ponownie można było podziwiać liczne błędy gdańszczan, a Brazylijczyk Bruno Rezende świetnie bawił się na rozegraniu, pozwalając sobie również na kiwki. Na drugą przerwę techniczną Lotos Trefl Gdańsk zszedł wciąż przegrywając (16:11). Reprymenda trenera pobudziła gdańszczan, którzy rozpoczęli odrabianie strat. Można było odczuć nową energię w polskiej drużynie, która zaczęła skutecznie bronić silne ataki przeciwnika. Na tablicy wyników pojawił się remis (17:17). Włosi pragnęli szybko odskoczyć rywalom, ale Lotos Trefl Gdańsk nie chciał na to pozwolić gospodarzom, utrzymując wyrównany rezultat (20:20). Czujny polski blok skutecznie zatrzymywał ataki zdenerwowanych już nieco Włochów. Zacięta gra w końcówce seta dała gdańszczanom pierwszą piłkę setową (23:24). Partia zakończyła się zawzięta rywalizacją punkt za punkt, z której zwycięsko wyszła jednak drużyna gospodarzy, wykorzystując czwartą piłkę setową (30:28).

Trzecia partia znów rozpoczęła się prowadzeniem DHL Modeny (4:2). Polska drużyna wyglądała na nieco załamaną porażką w poprzednim secie, co wpłynęło na ich postawę. Lotos Trefl Gdańsk na pierwszej przerwie technicznej przegrywał pięcioma punktami (8:3). Później nie było lepiej. DHL Modena punktowała polską drużynę w każdym aspekcie, zdecydowanie dominując w tej odsłonie (12:4). Gdańszczanie popełniali liczne błędy własne, ułatwiając gospodarzom zadanie. Włoski zespół na drugiej przerwie posiadał jedenaście punktów przewagi (16:5). DHL Modena kontynuowała niesamowitą grę, a siatkarze polskiej drużyny nie byli w stanie przeciwstawić się tak dobrze dysponowanemu rywalowi. Włoski zespół zwyciężył w trzecim secie, pewnie pokonując Lotos Trefl Gdańsk (25:12).

DHL Modena – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:16, 30:28, 25:12)

DHL Modena: Rezende, N’Gapeth, Nikić, Piano, Saatkamp, Vettori, Rossini, Petrić, Soli, Casadei, Sartoretti, Bossi, Sighinolfi, Donadio.

Lotos Trefl Gdańsk: Falaschi, Mika, Grzyb, Troy, Schwarz, Gawryszewski, Gacek , Stępień, Hebda, Ratajczak, Schulz, Dębski, Czunkiewicz.