Liga Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel zachwyca i wygrywa bez straty seta

28 lis 2023, 18:52

Doskonale spisują się w siatkarskiej Lidze Mistrzów zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. We wtorek mistrzowie Polski odnieśli drugie zwycięstwo w ramach rywalizacji grupy D. Tym razem najlepszy zespół poprzedniego sezonu PlusLigi pokonał Czeskie Budziejowice 3:0 (25:19, 29:28, 28:26).

Jastrzębski Węgiel zmierza do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z hiszpańskim zespołem Guaguas Las Palmas. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego starali się zatrzymać mistrzów Polski, ale ostatecznie to zespół z PlusLigi wygrał 3:0 (30:28, 25:16, 26:24).

We wtorek 28 listopada Jastrzębie rozegrały swoje drugie spotkanie w ramach Ligi Mistrzów siatkarzy 2023/2024. Tym razem po drugiej stronie siatki stanęły Czeskie Budziejowice. Już na początku pierwszego seta Jastrzębski Węgiel pokazał, że do Czech przyjechał tylko po zwycięstwo. Polski zespół z łatwością wypracował sobie bowiem kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca tej partii (25:19).

Nieco trudniej było w drugim secie. Przez większą część tej partii prowadzili gospodarze. W samej końcówce wyrównali jednak siatkarze Marcelo Méndeza, którzy ostatecznie wygrali 29:27. Podobnie sprawa wyglądała w trzecim secie. Ten również mógł paść łupem siatkarzy z Budziejowic, ale w samej końcówce piąty bieg włączyli mistrzowie Polski, wygrywając 28:26.