Liga Mistrzów: Świetny początek turnieju w wykonaniu Lotosu Trefl Gdańsk!

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:10
3 lis 2015, 19:59

Wice-Mistrzowie Polski świetnie rozpoczęli swoją walkę w tegorocznej Lidze Mistrzów, bardzo pewnie pokonując Vojvodinę Nowy Sad na własnym boisku. Kolejne spotkanie zawodnicy Lotosu Trefl Gdańsk rozegrają na wyjeździe, z Włoskim klubem Modena Volley.

Pierwszy set od bardzo mocnej gry rozpoczęli siatkarze z Gdańska, wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (4:0), zwiększając je w kolejnych akcjach, dzięki czemu na pierwszą przerwę techniczną schodzili ze sporym zapleczem punktowym (8:2). Mimo zaciętej walki po stronie Słowaków, Polacy ani na chwilę nie zeszli ze swojego wypracowanego tempa gry, dzięki czemu przeciwnicy nie mieli najmniejszych szans na odrobienie strat (16:8) i partia zakończyła się szybkim zwycięstwem gospodarzy (25:18).

W drugiej partii również znacznie lepiej prezentowali się Gdańszczanie, jednak ich przewaga w początkowej fazie nad Słowakami nie była aż tak druzgocąca (8:6). W pewnym momencie jednak Lotos Trefl Gdańsk przyspieszył grę i po kilku bardzo udanych akcjach Polaków, udało im się wyrobić aż sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Gromadzące się błędy własne po stronie drużyny gości nie pomagały im w odrabianiu strat do świetnie przygotowanych na dzisiejsze spotkanie gospodarzy i tym samym Gdańszczanie szybko doprowadzili do zwiększenia swojej przewagi w tym spotkaniu (25:16).

Trzeci set wyglądał niemalże identycznie jak partia poprzednia (8:6), jednak tym razem walka zawodników Vojvodiny Nowy Sad była znacznie bardziej zaciekła i skuteczna, co nie pozwalało Polakom wyrobić sobie wielopunktowego prowadzenia. Mimo stosunkowo niewielkich strat punktowych Słowaków w końcówce (19:16) Gdańszczanie pokazali się z jak najlepszej siatkarskiej strony, doprowadzając kilka kolejnych akcji do zakończenia na swoją korzyść i tym samym wygrali pierwsze spotkanie Ligi Mistrzów (25:19).

Lotos Trefl Gdańsk – Vojvodina Nowy Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Gacek, Falaschi, Schwarz, Troy, Ratajczak, Mika, Zemlik, Stępień, Schulz, Gawryszewski, Dębski, Hebda, Czunkiewicz.

Vojvodina Nowy Sad: Stanković, Vemić, Petrović, Jovanović, Peković, Mehić, Minić, Simić, Nikolić, Premović, Kujundzić, Radović.