Liga Mistrzów: VIVE Kielce rozbiło ubiegłorocznego zwycięzce Ligi Mistrzów!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 10:06
17 lis 2019, 11:08

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce pokonali w spotkaniu ósmej kolejki Ligi Mistrzów Vardar Skopje 35:25 i są bardzo blisko awansu do fazy pucharowej.

Mistrzowie Polski spotkanie rozpoczęli od dwubramkowego prowadzenia. W 17. minucie Kielczanie prowadzili już 12:7 jednak przyjezdni odrobili dwie bramki starta i na przerwę schodzili przegrywając 17:14.

Drugie trzydzieści minut to pokaz gry na najlepszym światowym poziomie w wykonaniu gospodarzy. Prowadzony przez Tałanta Duszebajewa zespół bardzo dobrze spisywał się w ataku, a o fatalnym spotkaniu w Skopje (trzy obronione rzuty) zapomniał niemiecki bramkarz mistrzów Polski Andreas Wolff, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Ostatecznie PGE VIVE Kielce pokonało ubiegłorocznych triumfatorów Ligi Mistrzów 35:25.

PGE VIVE Kielce – Vardar Skopje 35:25 (17:14)

PGE VIVE: Kornecki, Wolff – Vujović 4, Karacić 6, A. Dujshebaev 3, Pehlivan 3, Aguinagalde 2, Janc 4, Lijewski, Kulesz 3, Fernandez Perez 2, D. Dujshebaev 2, Karaliok 6, Guillo.

Vardar: Ghedbande, Kugis, Kizkij – Stoilov 5, Kukulovski, Dimitrioski, Sikosek-Pelko, Dissinger 2, Atman, Skube 6, Kalarash 2, Cupić 1, Dibirov 9, Shishkarev, Goropishin