Liga Mistrzów: Wielkie emocje w Orlen Arenie!

5 gru 2015, 22:10

Orlen Wisła Płock w 10. kolejce Ligi Mistrzów zremisowała we własnej hali z PPD Zagrzeb. Przez brak zwycięstwa Nafciarze pozostali na 6. miejscu w tabeli grupy A.

Płocczanie po zmianie systemu rozgrywek i rywalizacji w fazie grupowej z najlepszymi europejskimi zespołami, mają problemy z regularnym zdobywanie punktów. Po 9. kolejkach zajmują 6. lokatę w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Z kolei chorwacka drużyna plasuje się o miejsce wyżej, ma na swoim koncie osiem oczek.

Pierwsze minuty spotkania zwiastowały wielkie emocje. Niestety, z biegiem czasu to goście wyszli na prowadzenie. Po niespełna kwadransie gry prowadzili 6:3. Jednak podopieczni Manolo Cadenasa nie zamierzali odpuszczać i już kilka minut później, po bramce Michała Daszka z rzutu karnego, mieliśmy remis. Mimo to pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem PDD Zagrzeb 12:11.

Po zmianie stron nastąpił koncert gry chorwackiego zespołu. W 35. minucie, po trafieniu Pavlovicia, Wisła traciła już pięć bramek do rywali. Jednak Nafciarze po raz kolejny w wielkim stylu powrócili do gry. Kilka minut później, Toledo zmniejszył stratę do jednego gola. W końcówce emocje w Orlen Arenie sięgały zenitu. Jednak żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się remisem 23:23.

Orlen Wisła Płock – RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb 23:23 (11:12)

Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Pusica, Ghionea, Rocha, Piechowski, Montoro, Tarabochia, Konitz, De Toledo, Nikcević, Żytnikow

RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb: Ivić, Stevanović – Mihić, Sablić, Vujić, Kontrec, Sprem, Stepancić, Marković, Raković, T.Valcić, Obranović, Vrdoljak, Vukić, Kovacević, Pavlović, Horvat