Liga Mistrzów: Zwycięstwo i awans ORLENU Wisły Płock!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:42
23 lis 2019, 19:27

Orlen Wisła Płock pokonała we własnej hali duński GOG 27:24 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów!

Przed spotkaniem zawodnicy z Płocka wiedzieli, że zwycięstwo dwoma bramkami bądź wynik wyższy niż 28:27 pozwoli im świętować awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Od pierwszych minut gra była wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalowi na więcej niż jedną bramkę. W ostatnich minutach spotkania zawodnicy GOG prowadzili 12:10 i ostatecznie na przerwę schodzili prowadząc 13:11. Druga część spotkania rozpoczęła się od dobrej gry w defensywie przyjezdnych oraz skuteczności w ataku dzięki czemu Duńczycy wyszli na cztery bramki przewagi. Po 41. minutach goście prowadzili 20:15 i gdy wydawało się, że losy meczu są już przesądzone Nafciarze przebudzili się i zmniejszyli momentalnie stratę do dwóch bramek. W 51. minucie Płocczanie doprowadzili do wyrównania, a chwile później wyszli na prowadzenie. W ostatnich minutach dobrze w bramce wicemistrzów Polski spisywał się Stevanović broniąc rzuty rywali. W ostatnich sekundach spotkania Wisła powiększyła przewagę i ostatecznie zwyciężyła 27:24 i zapewniła sobie wyjście z grupy.

Orlen Wisła Płock – GOG 27:24 (11:13)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanović – Stenmalm, Zdrahala, Matulić 5, Ruiz 5, Góralski, Piechowski, Szita, Krajewski 1, Żabić, Mihić 4, Sulić, Czapliński, Mindegia 7, Mlakar 5.