Liga Mistrzyń: Duży krok PGE Atomu Trefl Sopot w stronę play–off!

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:07
24 lis 2015, 19:37

Dobry mecz rozegrały w Ergo Arenie siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń. Przeciwniczkami Polek był zespół Igor Gorgonzola Novara. Zawodniczki z Sopotu pokazały się z najlepszej strony i odniosły drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, czym zapewniły sobie drugie miejsce w grupie B.

Pierwsze punkty w meczu zdobyły zawodniczki z zespołu gości, jednak sopocianki szybko doprowadziły do remisu. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu drużyny z Włoch. Po niej Atomówki zaczęły grać na większym luzie i wyszły na kilku punktowe prowadzenie. Po drugiej przerwie technicznej set toczył się punkt za punkt (14:14). Przy stanie 22:21 zaczął funkcjonować blok w drużynie PGE Atomu Trefla i ostatecznie to one wygrały pierwszą partię.

Kolejny set zaczął się od prowadzenia Atomu. Przed pierwszą przerwą techniczną zawodniczki z Polski oddały gościom zaledwie 4 punkty (8:4). Przy stanie 9:6 siatkarki z obu drużyn popsuły swoje zagrywki. Z powodu niekorzystnego wyniku na boisku w drużynie z Novary zamiast Heleny Rousseaux pojawiła się Tijana Malesević, jednak i to nie pomogło przyjezdnym, swoją dominację na boisku kontynuowały Atomówki. Na drugą przerwę techniczną zawodniczki schodziły przy stanie 16:12 dla Sopotu. Po niej zespół Micellego utrzymywał bezpieczną przewagę i zakończył drugiego seta, tak jak i pierwszego (25:21).

Początek trzeciego seta był bardziej wyrównany niż dwa poprzednie. Słaby początek zmusił trenera gospodyń do wzięcia czasu (4:6). Na przerwę techniczną siatkarki schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu Włoszek. Przy stanie 12:11 w grze zawodniczek z Sopotu coś drgnęło i to one przejęły inicjatywę, na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły już przy dwupunktowym prowadzeniu Atomu. Polskie zawodniczki powiększały swoją zdobycz punktową przy coraz większej ilości błędów po drugiej stronie siatki. Ostatecznie siatkarki PGE Atomu Trefla Sopotu wygrały ostatnią partię – identycznym wynikiem jak w poprzednich setach (25:21) oraz cały mecz 3:0.

PGE Atom Trefl Sopot – Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein-Grotheus, Efimienko, Radenković, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk, Damaske, Kaczmar, Kulig, Miros, Sawenczuk, Łukasik.

Igor Gorgonzola Novara: Rosseaux, Guiggi, Cruz, Chirichella, Signorile, Fabris, Sansonna, Malesević, Bonifacio, Bosio, Bruno, Wawrzyniak.

autor: Karolina Koster