Liga Mistrzyń: ŁKS poległ z obrońcą tytułu

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:38
18 lut 2020, 22:38

Broniące tytułu triumfatorek Ligi Mistrzyń  zawodniczki AGIL VOLLEY Novara pokonały dziś bez straty seta ŁKS Commercecon Łódź bez straty seta. Tym samym mistrzynie Polski mimo przyzwoitej postawy tak w rozgrywkach, jak też w dzisiejszym spotkaniu, na pierwszej fazie najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych kończą swój występ.

Jeszcze dwa tygodnie wcześniej ŁKS Commercecon miał realne szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Wyniki ŁKS-u i innych drużyn w końcówce rywalizacji grupy C nie ułożyły się po myśli łodzianek. Wobec tego spotkanie miało pewien ciężar gatunkowy, ale tylko dla miejscowych, które chcąc być rozstawionym w kolejnej fazie rozgrywek Ligi Mistrzyń musiały to spotkanie wygrać bez straty punktu.

Wszystkie trzy sety miału bardzo podobny przebieg. Łodzianki były bardzo aktywne od początku i  nie dawały Włoszkom uciec z wynikiem. Przez początkową i środkową fazę dwóch pierwszych setów na tablicy wyników po stronie łodzianek często widniała większa liczba punktów. W końcówkach brakowało jednak siatkarskich argumentów, pomimo bardzo dobrej postawy Pacak, Mori i Alagierskiej. Siatkarki z Novary na finiszach odskakiwały na kilka punktów, wygrywając pierwszego seta 25-21 oraz drugiego 25-20.

W trzecim secie po wielu udanych akcjach przyjezdnych i objęciu 7. punktowej przewagi (5-12) wydawało się, że ŁKS ma duże szanse na przedłużenie meczu. W środkowej fazie seta aktywna gra Polek sprawiła utrzymanie kilku “oczek” różnicy. Im bliżej końca seta, tym więcej pewności w akcjach na siatce wykazywały gospodynie. Z kolei łodzianki miały coraz większe problemy z kończeniem akcji. Siatkarki z Novary – podobnie jak w dwóch wcześniejszych setach – odrobiły znaczące straty, a także wyszły na prowadzenie (21-20). Po kolejnych trzech piłkach łodziankom wróciła nadzieja na co najmniej zdobycie seta. Świetne zagranie potrójnym blokiem, a także szkolny błąd w rozegraniu po stronie Novary wyprowadziły powtórnie przyjezdne na prowadzenie (21-23). Jednak w końcówce po raz kolejny Włoszki były bardziej przekonujące, a eksponując swój szczelny blok zdołały wygrać także trzeciego seta (26-24) i cały mecz 3-0.

AGIL VOLLEY NOVARA – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ 3:0  (25:21, 25:20, 26:24).

AGIL VOLLEY NOVARA: Arrighetti, Brakocevic, Chirichella, Courtney, Górecka, Di Iulio, Hancock, Mlakar, Morello, Napodano, Piacentini, Sansonna, Vasileva, Veljković

ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ: Alagierska, Bociek, Caracuta, Gajewska, Korabiec, Kowalińska, Kwiatkowska, Lazović, Mori, Pacak, Skrzypkowska, Strasz, Szczyrba, Wójcik