Liga Mistrzyń: ŁKS przegrał z gigantem. Jest jednak dobra wiadomość

Aktualizacja: 20 lut 2024, 22:31
20 lut 2024, 20:30

ŁKS Commercecon Łódź przegrał we wtorkowy wieczór pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pomimo żywiołowego dopingu miejscowej publiczności najlepszy zespół poprzedniego sezonu Tauron Ligi przegrał 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25) z Allianz Vero Volley Milano. Dobrą wiadomością jest jednak powrót na parkiet Zuzanny Góreckiej.

Mistrzynie Polski muszą wygrać w rewanżu za trzy punkty

Spotkanie w Łodzi zaczęło się dla gospodyń kiepsko. Włoszki szybko wyszły na kilku punktowe prowadzenie, i to siatkarki ŁKS-u musiały gonić wynik. Nie udało się. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Allianz Vero Volley Milano 25:18. Druga partia miała zupełnie inny przebieg. To zawodniczki z Łodzi zdominowały Włoszki i wygrały 25:14.

Niestety, okazało się, że był to tylko jednorazowy zryw. W trzeciej i czwartej partii ponownie to drużyna z Mediolanu przejęła kontrolę nad spotkaniem i wygrała najpierw 25:18, a następnie 25:14. W związku z porażką ŁKS potrzebuje w rewanżu wygranej 3:0 lub 3:1, a potem zwycięstwa w dodatkowym secie, aby wywalczyć awans do półfinału.

Dobrą wiadomością jest jednak powrót Zuzanny Góreckiej. Siatkarka reprezentacji Polski doznała kontuzji w końcówce ubiegłego sezonu i pauzowała przez dziewięć miesięcy. Rehabilitacja gwiazdy ŁKS-u dobiegła już końca i we wtorek Górecka pojawiła się na parkiecie. Zawodniczka w drugim, trzecim i czwartym secie wchodziła na przyjęcie. Raz pojawiła się również w polu serwisowym. Jest duża szansa, że w rewanżu 23-latka dostanie więcej czasu na grę.