Liga Mistrzyń siatkarek: Fenerbahce o klasę lepsze od Budowlanych Łódź

29 lis 2023, 09:10

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały we własnej hali z Fenerbahce Stambuł 0:3 (24:26, 18:25, 19:25). Polski zespół dobrze rozpoczął spotkanie rozegrane w ramach trzeciej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń, ale z każdą minutą zarysowała się coraz większa różnica poziomów pomiędzy obiema drużynami.

Zacięta walka łodzianek, ale tylko w pierwszym secie

Do spotkania przeciwko Turczynkom drużyna Grot Budowlanych Łódź przystępowała z trzema punktami na koncie. W pierwszej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzyń polska drużyna uległa niemieckiej ekipie SC Potsdam 0:3. Potem nastąpił jednak przełamanie. Łodzianki pokonały 3:1 słoweński zespół Calcit Kamnik.

Starciu z Fenerbahce również zaczęło się obiecująco. W pierwszym secie polski zespól niesiony dopingiem łódzkiej publiczności wyszedł nawet na pięciopunktowe prowadzenie (13:8). Zimnej krwi zabrakło jednak w końcówce tej partii. Zawodniczkom ze Stambułu udało się odrobić stratę i ostatecznie zapisać pierwszego seta na swoją korzyść.

Dwie kolejne części meczu były już zdecydowanie bardziej jednostronne. Fenerbahce prowadziło grę, a drużynie z Łodzi nie pomogły nawet zmiany. Na parkiecie pojawiły się bowiem Natalia Lijewska oraz Martyna Łazowska, ale ich obecność nie odmieniła obrazu gry. Turecki klub bez problemów wygrał drugiego i trzeciego seta i zapewnił sobie trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzyń.

Warto podkreślić, że cały mecz w barwach gości rozegrała Magdalena Stysiak. W łódzkiej Sport Arenie polska atakująca rozegrała bardzo dobre spotkanie. Wywalczyła 14 punktów  i przyczyniła się do zwycięstwa swojej ekipy. Polka została również wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.