Liga Narodów: Kolejny popis polskich siatkarek! Pewne zwycięstwo nad Dominikaną

13 cze 2023, 12:59

Siatkarki reprezentacji Polski kontynuują świetną passę podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów. W pierwszym meczu w Hongkongu podopieczni Stefano Lavariniego po zaciętym i dość wyrównanym starciu wygrały 3:1 z zawodniczkami z Dominikany.

Polki ponownie w wysokiej formie

W pierwszym secie rywalizacja od samego początku była wyrównana, choć siatkarki z Dominikany prowadziły tylko do stanu 7:6. Później na prowadzeniu były już tylko biało-czerwone. Choć prowadziły już 20:15, w końcówce rywalki podłączyły się jeszcze do walki, ale ostatecznie Polki wygrały 25:23.

W drugim secie od samego początku przewagę miały siatkarki z Dominikany. Od stanu 12:8 nie potrafiły jednak utrzymać kilkupunktowej różnicy, z czego biało-czerwone skrzętnie korzystały. W kolejnych akcjach gra toczyła się niemal punkt za punkt, a o losach seta decydowały detale. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały nasze zawodniczki, które triumfowały 30:28.

Trzeci set ponownie był wyrównany, jednak w pierwszych jego fragmentach przewagę miały siatkarki z Dominikany, które prowadziły już 13:9. Polki zdołały dogonić rywalki i niemal do samego końca utrzymywały remisowy dystans, ale w kluczowej akcji lepsze były przeciwniczki, które wygrały tę partię 25:23.

W czwartym secie biało-czerwone nie pozostawiły już złudzeń, które bardziej zasłużył na zwycięstwo w tym spotkaniu. Od stanu 5:4 podopieczni Stefano Lavariniego nie oddały przeciwniczkom prowadzenia nawet na chwilę i pewnie wygrały 25:17, a przy tym cały mecz 3:1.

Dominikana vs Polska 1:3 (23:25, 28:30, 25:23, 17:25)

W rywalizacji w Lidze Narodów w Hongkongu polskie siatkarki rozegrają jeszcze trzy spotkania. 15 czerwca zmierzą się z Turcją, dzień później z Holandią, natomiast 17 czerwca czeka ich pojedynek z Chinami.

Drużyna wycofuje się z rozgrywek Tauron Ligi. Klubowi nie udało się zebrać pieniędzy