Linette odpada z WTA Birmingham. Gładka porażka z Chinką

21 cze 2023, 18:09

Magda Linette zakończyła występ w singlowych zmagania podczas turnieju WTA 250 w Birmingham. Polska tenisistka w ciągu zaledwie nieco ponad godziny przegrała w dwóch setach z Chinką Lin Zhu. Naszą zawodniczkę czeka jeszcze występ w grze deblowej.

Gładka porażka Magdy Linette

Polska tenisistka rozpoczęła zmagania w Birmingham od zaciętego starcia z Włoszką Jasmine Paolini. Po 2,5-godzinnym boju Linette triumfowała 3:6, 7:5, 6:4. Lin Zhu również mocno się namęczyła, ale ostatecznie wygrała w dwóch setach 7:5, 7:5 z Brytyjką Katie Boulter.

W pierwszym secie pojedynku w ramach drugiej rundy turnieju WTA 250 w Birmingham nieco skuteczniej spisywała się Chinka, która przełamała Polkę w trzecim gemie. Dzięki temu wypracowała sobie przewagę, której nie roztrwoniła już do samego końca – w ostatnim gemie ponownie wygrała przy serwisie Linette i triumfowała 6:3.

W drugim secie dominacja chińskiej tenisistki był już bezdyskusyjna. Linette nie miała praktycznie nic do powiedzenia – trzykrotnie dała się przełamać, nie pokazując przy tym zbyt dużej waleczności. Gładko przegrała 0:6 i całe spotkanie.

Magda Linette (20. WTA) vs Lin Zhu (39. WTA) 3:6, 0:6

Polka nie kończy jednak swoich występów w Birmingham. W czwartkowe popołudnie w duecie z Bernardą Perą zagra w ćwierćfinale debla, a ich rywalkami będą Białorusinka Lidia Morozowa i Brazylijka Ingrid Gamarra Martins.