poniedziałek, 3 października, 2022

List prezesa PZPS do FIVB i CEV. „Nie widzimy możliwości rywalizacji z Rosją”

Sebastian Świderski, prezes PZPS w imieniu związku oraz polskiej społeczności siatkarskiej wysłał list do prezydentów FIVB oraz CEV. Główny komunikat brzmi następująco – Nie widzimy możliwości zaangażowania się w rozgrywki sportowe przeciwko drużynom z Rosji oraz państw popierających inwazję na Ukrainę.

Oświadczenie Świderskiego w imieniu PZPS do FIVB i CEV

Jest to kolejny związek sportowy po federacjach piłki nożnej oraz piłki ręcznej, który zdecydował się na taki ruch. Polska nie zagra z Rosją! Oświadczenia Kuleszy oraz piłkarzy jednogłośne. Świderski oświadczył, że decyzja jest kierowana względami moralnymi oraz troską o bezpieczeństwo polskich sportowców.

Nie obarczamy rosyjskich sportowców odpowiedzialnością za działania ich władz państwowych, ale nie możemy pozostawać obojętnymi wobec ofiar konfliktu. Stańmy razem dla naszych Ukraińskich Przyjaciół. 

FIVB nie przenosi Mistrzostw Świata z Rosji. CEV monitoruje sytuację

W tym roku wypadają siatkarskie Mistrzostwa Świata, które zgodnie z planem mają zostać rozegrane w Rosji. FIVB wydało oświadczenie, że przygotowania do imprez siatkarskich w tym kraju przebiegają bez zmian. Światowa federacja zaznaczyła, że monitoruje sytuację, podobnie zresztą jak CEV. Dla wszystkich najistotniejsze jest bezpieczeństwo.

bonus na start dla zarejestrowanych

Nie ma wątpliwości, że działacze sportowi z Rosji nie są usatysfakcjonowani takim listem, ale pytanie co zrobią teraz władze światowej i europejskiej siatkówki. Reprezentacja Polski to obecny Mistrz Świata, więc decyzja Świderskiego na pewno zwróci uwagę wszystkich zainteresowanych.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA