ŁKS Commercecon Łódź zwycięża nad Trefl Proxima Kraków

16 paź 2017, 20:06

W pierwszej kolejce Ligi Siatkarskiej Kobiet naprzeciw siebie stanęły zawodniczki ŁKS Commerceconu Łódź oraz całkowicie odmienionego Lotosu Trefla Sopot, który od sezonu 2017/18 działa pod nazwą Trefl Proxima Kraków. Łodzianki wygrały spotkanie w czterech partiach.

Już od początku pierwszej partii łodzianki zdobyły przewagę kilku punktów (6:2), które z czasem traciły (8:6) i znów odzyskiwały (11:7). Ich prowadzenie wzrosło do pięciu “oczek” (16:11). Dobra dyspozycja gospodyń zmusiła trenera krakowianek do wzięcia czasu dla swojej drużyny (19:14). Zadziałało to pozytywnie na zawodniki Proximy, które rozpoczęły gonitwę za wynikiem (20:18). Od tego stanu Łodzianki zdobyły serię punktową (24:18). Partię inaugurującą zakończyły rezultatem 25:21.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt (4:4), po czym na dwa “oczka” przewagi wysunęły się zawodniczki Commerceconu (10:8). Rywalki nie pozostały dłużne i natychmiast doprowadziły do remisu po 10. Najpierw serię punktową zainkasowały gospodynie (13:10), a za moment przyjezdne (13:14). W decydującą część partii Trefl Proxima wchodziła ze sporą przewagą punktową (17:22). Gospodynie nie poddały się i odrobiły straty doprowadzając do wyrównania. Set musiał zakończyć się na przewagi (24:24). Końcówkę partii lepiej wytrzymały przyjezdne, które doprowadziły do wyrównania w meczu.

Podrażnione łodzianki weszły w trzecią partię z impetem. Szybko zyskały kilka punktów przewagi (4:2). Z biegiem czasu ich prowadzenie zdecydowanie wzrastało (12:6) i zauważało się ich znacznie lepszą grę, w porównaniu z rywalkami (17:8). Podopieczne trenera Maseka spokojnie zmierzały do zakończenia partii na swoją korzyść (20:12). Dały swoim rywalkom małą lekcję siatkówki. Trzecia partia zakończyła się ich zwycięstwem do 16.

Czwarty set łodzianki zaczęły od trzech punktowych bloków Kowalińskiej (3:0). Rywalki zdołały doprowadzić do remisu po 6. Po tym po raz kolejny gospodynie uciekły na kilka “oczek” (10:7). Za chwilę ta przewaga wynosiła już siedem punktów (17:10). Z czasem krakowianki odrabiały straty (19:14). Spotkanie zmierzało do zakończenia (23:16). Partia zakończyła się rezultatem 25:18, a całe spotkanie 3:1.

ŁKS Commercecon Łódź – Trefl Proxima Kraków 3:1 (25:21, 25:27, 25:16, 25:18)

ŁKS Commercecon Łódź: Kowalińska, Efimienko-Młotkowska, Bidlas, Strasz, McClendon, Muhistelnova, Szyjka, Kwiatkowska, Skorupa, Rafałko, Mras, Wawrzyńczyk, Sielicka

Trefl Proxima Kraków: Brzezińska, Hatala, Łukasik J., Kulig, Paszek, Talas, Słonecka, Clement, Woźniak, Budzoń, Szymańska, Łukasik M.