Siatkarskie święto w Łodzi. ŁKS Commercecon mistrzem Polski!

15 maj 2023, 13:20

Mistrzostwo Polski w siatkówce kobiet wraca do Łodzi. Siatkarku ŁKS-u Commercecon po szalonym spotkaniu wygrały 3:2 z Developresem Bella Dolina Rzeszów i wygrały rywalizację do trzech zwycięstw.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź miały przewagę w rywalizacji do trzech zwycięstw nad Developresem Bella Dolina. Prowadziły bowiem 2:1, ale przed czwartym starciem w Rzeszowie wcale nie było pewne, czy zdołają wygrać po raz trzeci i sięgnąć po mistrzostwo Polski.

ŁKS wygrywa po szalonym meczu

W pierwszym secie siatkarki z Łodzi do pewnego momentu miały kilkupunktową przewagę, ale od stanu 14:13 nie były w stanie dotrzymywać kroku rywalkom. Te regularnie punktowały i osiągnęły sporą przewagę, która zakończyła się ich wygraną 25:17. Drugi set był bardziej wyrównany, ale w końcówce skuteczniejsze były łodzianki, triumfując 25:22.

W trzeciej odsłonie zawodniczki ŁKS-u były pewniejsze na parkiecie i choć na chwilę oddały przeciwniczkom prowadzenie, wygrały partię 25:22. W czwartym secie z kolei od samego początku przewagę miały siatkarki z Rzeszowa – nie oddały jej do samego końca i zwyciężyły 25:22. Potrzebny był zatem tie-break.

W nim doszło do niesamowitego zwrotu akcji. Zawodniczki Developresu prowadziły już 12:8 i wszystko tak naprawdę miały w swoich rękach, ale ostatecznie wypuściły zwycięstwo. ŁKS wygrał 15:13 i sięgnął po mistrzostwo Polski.

Developres Bella Dolina Rzeszów vs ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 22:25, 22:25, 25:22, 13:15)

Dla siatkarek z Łodzi jest to trzecie mistrzostwo kraju w historii i pierwsze od czterech lat. Po raz pierwszy wywalczyły tytuł w 1983 roku, natomiast po raz ostatni cieszyły się z wygranej w 2019 roku. Tegoroczny triumf doskonale było widać na ulicach Łodzi – w okolicach domowego obiektu ŁKS-u pojawiły się setki kibiców, którzy po powrocie siatkarek dali wyraz swojego zadowolenia z ich postawy.